Фудбал: Променљива форма Златибора и зачеље табеле

Детаљ са утакмице Златибор - Инђија

Фудбалери Златибора поразом од Инђије код куће наставили су низ променљивих резултата који их је после девет одиграних кола довео на претпоследње место на табели Прве лиге Србије.

Екипа Предрага Ристановића је на Швајцарији изгубила са 3:2 од Инђије у деветом колу што је био први пораз код куће. Утакмица је одлично почела за домаћи тим јер је повео голом Милановића већ у петом минуту. Ипак, гости долазе до изједначења поготком бившег играча Златибора Николе Недељковића, а потом и до вођства голом Стојановића из пенала у 66. минуту. Ново поравнање донео је нападач Чајетинаца Чумић у 77. минуту, али одбрана Златибора није издржала јер пет минута касније победу Инђији доноси Драган Радосављевић, још један бивши играч Златибора.

Био је то пети пораз Златибора у такмичењу, а претходном колу је изгубио и од Радничког у Сремској Митровици.

Пре две недеље је стање изгледало нешто боље јер су Чајетинци победом против Слободе прекинули серију од пет утакмица без тријумфа.Тешко је било поверовати да ће екипе Златибора и Слободе на Швајцарији показати праву голеаду бројним другим љубитељима фудбала, али је чајетински тим на домаћем терену са 4:1 славио у локалном дербију. Златиборцу се донекле и вратила срећа за претходне мечеве када није постигао више од једног гола. Имали су Ужичани иницијативу на Златибору, али су домаћи искористили своје шансе и тако крунисали препознатљиву игру која се базира на чврстој одбрани и брзим трансформацијама у напад. То је био најбољи меч Златибора у сезони, али таква игра се није поновила у наредна два кола.

Утеха за екипу је и победа против Мокре Горе у Купу Србије са којом је изборен пласман у 1/16 финала најмасовнијег фудбалчског такмичења у земљи.