Фудбал: Прекинута серија Златибора

Фудбалери Златибора поражени су од Бачке резултатом 1:0 у 22. колу Прве лиге Србије на гостовању. Екипи Предрага Ристановића прекинут је низ од 11 утакмица без пораза, и четири узастопна ремија.

Четвртим поразом у такмичењу, Чајетинци су пали на четврто место јер су их претекли управо Бачка и Металац који је савладао Смедерево као гост.

Некадашњи Суперлигаш је до победе дошао у 64. минуту када је гол из пенала постигао капитен Немања Крстић. Домаћи су од 87. минута били са играчем мање када је црвени картон добио Томовић, али Златибор није успео да постигне изједначијићи погодак.

На овом  мечу у екипу се вратио штопер Немања Анђелковић, али је уместо Чупића други пут у сезони бранио Стаилковић, док поново није било повређених Дивца и Тодоровића.

Наредни меч Златибор игра као домаћин у среду против крагујевачког Радничког у 23. колу чиме се затвара јесењи део сезоне.

ОФK Бачка - Златибор 1:0 (0:0)

Стадион: "Славко Малетин Вава", гледалаца: 800, судија: Дејан Трифковић.

ОФK Бачка: Милојевић, Веселиновић, Маринковић, Томовић, Илић (од 90. Перић), Kрстић, Обреновић (од 63. Ђорђевић), Ратковић, Миловановић, Жакула (од 80. Стојановић), Kостић.

Златибор: Стаилковић, Јездимировић (од 81. Артемчук), Анђелковић, Илић, Јовановић, Глишовић, Стојановић, Бојић (од 46. Стаменић), Недељковић, Л. Ђокић (од 69. Вукићевић), М. Ђокић.