Фудбал: Пораз Златибора од Чукаричког

У утакмици 4. кола Линглонг Суперлиге Србије фудбалери Златибора поражени су са 5:1 од Чукаричког, на "Градском стадиону" у Ужицу.

Утакмица је започела правом голеадом - Остојић је већ у 4. минуту довео госте у вођство, само три минута касније Океуи  је дуплирао предност, да би Стефан Вукић у 8. минуту вратио свој тим у игру, а са тим резултатом (1:2) отишло се на паузу. Међутим, гости са Бановог брда су почетком другог периода са два брза гола осигурали тријумф на овом мечу. Езе Океуи постигао је други погодак већ на старту наставка, да би Доцић затресао мрежу из пенала у 54. минуту. Коначан резултат је у судијској надокнади поставио Стефан Ковач.

ФК Златибор: Стаилковић, Стојић, Бјелош, Ђаковац, Видић, Вукић (од 84. Ибрахим), Јањић (од 61. Ђокић), Владић (од 57. Ивановић), Крстић (од 46. Почек), Исламовић, Радмановац (од 46. Миличић). На клупи: Чупић, Јездимировић, Тодоровић, Глишовић, Радовић. Тренер: Предраг Ристановић

ФК Чукарички: Петровић, Доцић, Стевановић, Каменовић, Кајевић (од 72. Ћирковић), Савић (од 25. Ковач), Остојић, Шапић, НДиаје (од 58. Пантић), Бирманчевић, Океуи (од 72. Ракоњац). На клупи: Белић, Тошић, Шарић, Никчевић, Пушкарић, Шарић, Лукић. Тренер: Александар Веселиновић

У преосталим мечевима ове рунде Црвена звезда је савладала Спартак са 3:2, Инђија је као домаћин са 1:0 победила Напредак, истим резултатом Раднички Ниш је савладао Мачву, док је Партизан са 2:0 победио екипу Радника на гостовању у Сурдулици. Јавор је голом у надокнади времена славио на гостовању Новом Пазару (3:2).

У недељу ће се одиграти дуели Бачка-ТСЦ (18 часова), Металац-Пролетер, Војводина-Младост и Рад-Вождовац (20 часова).

(фото: архива)