Фудбал: Пораз Чајетине од директног ривала (видео)

Фудбалери Чајетине изгубили су од Савинца са 3:0 у дербију Златиборске окружне лиге. Победа је домаћину донела три бода предности у односу на директног конкурента на четири кола пре краја такмичења.

Екипа коју води Дарко Видић је поражена у мечу сезоне играјући са играчем мање од 27. минута када је искључен штопер Жељко Станић. Стрелци за велико славље пожешке екипе која је близу пласмана у зонски ранг били су Томислав Васовић у 35. минуту, Бојан Митровић у 52. и Ђорђе Вистаћ у 75.

До краја такмичења у петом рангу српског фудбала Чајетина која има 51 бод, три мање од Савинца, игра против Вишесаве, Перућца, Полета и Јединства.

Чајетинци су добро почели утакмицу на гостовању и имали више лопту у поседу у првих 15 минута. Уследила је добра лопта за нападача Божовића, који је срушен у казненом простору, али је судија, који је на листи за Српску лигу Запад, одлучио да не досуди једанаестерац. Неколико минута касније, дошло је до напада Савинца који је решио утакмицу. После лоше реакције штопера Ерића, нападач домаћих Митровић је имао отворен пут ка голу, али га штопер Станић у дуелу зауставља  надомак шеснаестерца за шта је добио црвени картон. Уследила је велика расправа са судијом, карактеристична за овај ранг. И са играчем мање, Чајетина је направила шансу јер је после слободног ударца Бранка Милосављевића лопта погодила пречку.

У 35. минуту домаћи тим долази до предности. После корнера, гости не успевају два пута да безбедно изнесу лопту са своје половине, па се на правом месту нашао искусни дефанзивац Васовић који погађа мрежу. Савинац је до другог поготка дошао у одличном моменту, на почетку другог полувремена, када је голмана Роља ударцем главом савладао високи нападач Митровић.

Успели су Пожежани да контролишу наставак меча, иако је Чајетина поново имала шансу када је на центаршут Цветића покушај из близине имао резервиста Савић, али је одличним рефлексом одбранио Цајић. Померања изазвана црвеним картоном су била велики проблем у игри чајетинског тима, јурење резултата је отворило простор Савинцу за контранападе и из једног су дошли до трећег гола и убедљиве победе.

Због мера против ширења коронавируса, на трибинама је могло да буде 20 гледалаца, али је публика била бројна уз ограду поред стадиона у Висибаби, у близини средње пољопривредне школе.

Савинац - Чајетина 3:0 (1:0)

Стадион: Савинац Висибаба, судија: Ненад Ђорђевић.

Савинац: Цајић, Кораћ, Васовић, Стојковић, Радојичић, Јовићевић, Вистаћ ( од 76. Шућуровић), Обрадовић, Павловић, Драшкић (од 46. Гукић), Митровић.

Чајетина: Рољ, Лазовић, Ерић, Станић, Милосављевић (од 70. Деспић), Волић, Дедић (од 70. Кокоровић), Филиповић (од 55. Цветић), С. Божовић (од 30. Радовић), Костадиновић, Б. Божовић (од 55. Савић).