Фудбал: Нова голеада пионира као подстрек за сениоре Златибора

Пионирски састав Златибора победио је на гостовању екипу Јавора резултатом 5:2 у оквиру другог кола Пионирске лиге региона западне Србије (Западноморавска група).

Иако је на полувремену у Ивањици било нерешено 1:1, екипа коју води Дарко Видић одлично је одиграла друго полувреме уз праву голеаду. Стрелци за Златибор били су Вељко Гордић два пута, Саво Јеремић, Огњен Радишић, и Михаило Радовић  док је за Јавор погађао Алекса Радоњић. За пионире Златибора ово је друга победа у такмичењу, јер су у првом колу код куће савладали Металац, занимљиво, истм резултатом 5:2.

За Златибор су наступали: Баћковић, Бабић, Младеновић, Глишовић, Браловић, Вукомановић, Брковић, Радовић, Радишић, Јеремић, Гордић, Милосављевић и Станић.

Победа пионирске селекције одлична је увертира за сениорски тим Златибора који у недељу од 17 часова дочекује Кабел на стадиону Швајцарија.

Тим Предрага Ристановића у оквиру петог кола Прве лиге Србије на свом стадиону дочекује госте из Новог Сада. Домаћи тим је на старту сезоне забележио једну победу, уз два ремија и један пораз, па са пет бодова на свом конту тренутно заузима девето место на табели. Гости су на старту сезоне забележили три победе, уз један пораз, па са девет бодова на свом конту тренутно заузимају друго место. Меч ће судити Андрија Стојановић, док је за делегата задужен Вук Блечић.