Фудбал: Јездимировић донео победу Златибору

Фудбалери Златибора победили су Смедерево 1924 резултатом 2:1 у 11. колу Прве лиге Србије на стадиону Швајцарија. Стрелци за четврту победу чајетинског тима у лиги којом су дошли до осмог места били су Никола Дивац у 14. минуту и Милан Јездимировић у 51, док је гол за Смедеревце постигао Никола Стојковић у 50. минуту.

По веома пријатном времену на златиборском стадиону, домаћа екипа је била бољи тим, створила је више шанси, али и више нервозе јер шансе нису искоришћене. Kада је Смедерево дошло до изједначења, екипа Предрага Ристановића је заиграла агресивније и само минут касније дошла до изједначења преко бека Јездимировића, који је оставио добар утисак на овом мечу.

Златибор после четврте победе сада има 16 бодова и налази се на осмом месту, последњем које води у плеј - оф. Са друге стране, Смедерево 1924 је доживело седми пораз и са 12 бодова је на 14. месту. У наредном колу Златибор је поново домаћин и петог октобра дочекује Жарково. После 11 кола Прве лиге Србије на првом месту је са 21 бодом Графичар који је у овом колу у дербију савладао Динамо из Врања са 4:2.

Играчи у белим дресовима су на почетку успоставили иницијативу, али су се покушаји сводили на ударце после прекида и из даљине. На сличан начин су претили и гости, али са мањим поседом лопте. Екипа Предрага Ристановића су крунисали нападем поготком у 14. минуту, када је офанзивни везиста Дивац употребљиву лопту капитена Јовановића послао лопту у мрежу главом, иако је један од најнижих на терену. До краја полувремена интензитет игре је опао, а екипа некадашњег Суперлигаша и освајача Kупа ослонила се на контранападе.

У уводних 10 минута другог полурвремена дошло је до, испоставиће се коначног расплета овог меча. Најпре је Смедерево дошло до изједначења из напада који није много обећавао, али је Никола Стојковић са ивице шеснаестерца пласирао лопту довољно да заобиђе голмана Чупића, и заврши у мрежи. Био је ово први примљен гол Златибораца на домаћем терену у овом првенству, након што им је Војводина у среду нанела први пораз на Швајцарији у сезони. Уследио је фуриозан одговор Златибора који је разгоропађен примљеним голом. Само минут касније, лопта се нашла близу шеснаестерца некадашњег Сартида, а десни бек Јездимировић се кретњом са стране померио ка средини и левом ногом прецизно погодио угао гола капитена Трифуновића за радост јединог локалног играча у данашњој постави Златибора.

До краја утакмице чајетинска екипа је улазила у шансе, али није долазила до гола који би дефинитивно решио питање победника. Некадашњи фудбалер Партизана на клупи Смедерева Небојша Ушке Вучићевић је до 60. минута извршио све три измене, покушавајући да покрене своју екипу, али није било озбиљнијих шанси.

Златибор - Смедерево 1924 2:1 (1:0)

Стадион: Швајцарија, гледалаца: 300, судија: Лазар Лукић.

Златибор: Чупић, Јездимировић, Анђелковић, Илић, Тодоровић, Стојановић, Недељковић, Весић (од 76. Стаменић), Дивац (од 92. Дашић), Јовановић, Ђокић (од 69. Артемчук).

Смедерево 1924: Трифуновић, Стојковић, Мирков, М. Ђорђевић, Џон Мозес (од 60. Н. Ђорђевић), Мршуља, Рнић (од 54. Јовковић), Ракић, Басрак, Бајић (од 50. Марковић).