Фудбал: Друго полувреме опет кобно по Златибор

Фудбалери Златибора поражени су од Чукаричког са 2:0 на гостовању у 23. колу Линглонг Суперлиге Србије. Тренер Љубомир Ристовски изгубио је и други пут, иако чајетински тим у првом полувремену није изгледао као састав који се бори за опстанак. Слично утакмици против ТСЦ-а у прошлом колу, Златибор је био равноправан противник у првих 45 минута, али су у наставку слабије реакције испред сопственог гола довеле до пораза, а стрелци за 45. бод београдског тима и четврто место били су Стефан Шапић у 53. минуту и Вељко Бирманчевић у 55. минуту. На отварању меча гости нису били у подређеном положају, већ су сигурном игром остваривали своје замисли, а имали су и добре шансе. Најпре је нападач Вукић натерао голмана Петровића да интервенише, потом је опасан ударац упутио и Елиомар, после лепе акције и повратне лопте, а талас прилика за Златибор комплетирао је Јањић који је послао лопту поред гола. На то је одговорио тим тренера Душана Ђорђевића пред крај првог дела најпре преко некадашњег задњег везног Црвене звезде Мијаиловића који са 20ак метара погађа печку, а потом и преко високог штопера Шапић чији је покушај главом после корнера "лизнуо" пречку чиме су најављени догађају у другом полувремену. Тим са Бановог брда је појачао притисак и после новог корнера највиши играч на терену Шапић је овај пут послао лопту у мрежу за 1:0. После само два минута предност Чукаричког је удвостручена и утакмица решена, када је дубинску лопту штопер Стаменковић покушао да избије, али је погодио Бирманчевића у ногу, што агилног офанзивца домаћих није омело да лобује Чубраковића. У наставку Златибор није успевао да пронађе склад са почетка меча, тренер Ристовски је покушавао и са изменама, али није спречио други пораз без постигнутог гола од његовог доласка на клупу. Прилику за поправљање утиска и бодовног збира од 17 бодова Златибор ће имати наредног викенда када у Ужице долази Вождовац. Чукарички - Златибор 2:0 (0:0) Стадион на Бановом брду, судија: Марко Срећковић. Чукарички: Петровић, Ћирковић, Танасијевић, Шапић, Савић Мијаиловић, Доцић, Каменовић, Пантић, Бирманчевић, Јовановић. Златибор: Чубраковић, Јездимировић, Момчиловић, Стаменковић, Мијаиловић, Крстић, Милорадовић, Јањић, Елиомар, Петронијевић, Вукић.