Фудбал: Друга узастопна победа Златибора

Фудбалери Златибора победили су Нови Пазар резултатом 2:1 на гостовању у 14. колу Линглонг Суперлиге Србије. Другом узастопном победом на гостовањима екипа Зорана Његуша дошла је до 12. бода у сезони којом је поправила своје изгледе у борби за опстанак.

Двоструки стрелац за Златибор био је нападач Милан Ђокић погоцима у 33. и 56. минуту, а за Нови Пазар је погодио Абдулаје Сисе у 39. минуту. Чајетински тим сада има 12 бодова, три мање од Пазараца који се налази на граници зоне опстанка.

Златибор је на почетку меча препустио посед лопте домаћима, а шансе чекао из контра напада, а у 11. минуту шансу је имао Ђокић. За тај промашај нападач чајетинског тима се искупио у 33. минуту када је одлично реализована контра. Из одбране је пас у празан простор упутио Ђаковац, а Ђокић се стуштио сам кроз противничку половину, штопер Курдић није успевао да га сустигне, а лепо је пребацио и голмана за вођство 0:1. Ипак, неколико минута касније, Пазар изједначује, и то после корнера када је највиши у скоку био задњи везни из Гвинеје Сисе и прецизно послао лопту у мрежу. Гости су имали још две шансе у финишу полувремена после прекида, али је остало 1:1.

Сигурност у игри која се вратила у екипу Златибора на прошлом мечу произвела је добар почетак другог полувремена. Нападач Милан Ђокић показао је да је ова новембарска субота његов дан, и у 56. минуту доноси предност 2:1, а први пут у сезони је постигао два гола на једном мечу. Како је време одмицало, тако су се појачавали напади Новог Пазара, а Његушев тим је тражио ситуацију да брзо одговори. До идеалне прилике за Златибор је дошло у 75. минуту и заиста је за чуђење како Почек није постигао трећи гол када је имао празну мрежу без истрчалог голмана Дробњака на 30ак метара удаљености. До краја меча дефанзива гостију није попустила и дошли су до треће победе у лиги.

После овог кола следи пауза због утакмица репрезентација, а Златибор ће наредни меч одиграти 21. новембра у Ужицу против Бачке која је у овом колу поражена код куће од Рада.

Нови Пазар - Златибор 1:2 (1:1)

Стадион: Градски стадион, судија: Лазар Лукић.

Нови Пазар: Дробњак, Вујаковић, Тртовац (од 46. Аганспахић) Курдић, Живић, Сисе, Ресић (од 62. Перић), Томић (од 86. Милосављевић), Никчевић (од 62. Хаџибулић), Ковачевић, Марковић (од 73. Кецап).

Златибор: Чубраковић, Јездимировић, Анђелковић, Стаменковић, Миличић, Ђаковац, Крстић, Петронијевић (од 53. Почек (од 90. Глишовић)), Милорадовић (од 46. Живановић), Јањић, Ђокић.