Фудбал: Четири гола Чумића за крај полусезоне

Детаљ са утакмице Златибора и Кабела у Ужицу

Фудбалери Златибора убедљивом победом против Кабела са 7:0 завршили су јесењу полусезону у Првој лиги Србије.

Златибор је против младе екипе са последњег места на табели био распуцан и са добрим расположењем одлази на зимску паузу. Четвороструки стрелац био је млади нападач Лука Чумић који је јединственим учинком постао најбољи стрелац екипе у досадашњем такмичењу. Играч рођен 2001. године, који је раније наступао за Рад Металац, Работнички и Нови Пазар се уписао у стрелце у 20. минуту, а потом су га саиграчи добро пронашли и у 30, 50. и 59. минуту.

Два гола против Кабела постигао је Драган Радосављевић, док је мрежу Новосађана начео Игор Башић из пенала. Меч је одигран по тешком терену на Градском стадиону у Ужицу, а екипа се склонила са стадиона Швајцарија због снега.

Чајетински прволигаш је после 21 кола на 12. месту табеле са 25 освојених бодова, односно шест победа, седам ремија и осам пораза. Такмичење у другом рангу наставља се у фебруару.