Фудбал: Чајетина у вишем рангу! (видео)

Славље фудбалера Чајетине са навијачима

Фудбалери Чајетине пласирали су се у виши ранг освајањем првог места у Златиборској окружној лиги са победом против Јежевице 2:0 на домаћем терену у последњем колу такмичења. Чајетинци су тако остварили дуго чекани улазак у зону са 15. узастопном победом на радост великог броја навијача на стадиону Швајцарија.

Чајетина је сигурном игром дошла до победе на мечу у ком је и један бод био довољан да се обезбеди прво место. Стрелци за победу вредну највећег успеха у клупској историји били су  Александар Савић у 12. минуту и капитен Марко Костадиновић у 84. Домаћи су у раној фази меча дошли до вођства што их је ослободило притиска. И екипа из општине Пожега је имала својих шанси, нарочито у другом полувремену, али је Чајетина била ближа поготку. У финишу меча дилеме о победи је разрешио Костадиновић после једне од неколико добрих дубинских лопти.

На крају утакмице последњег кола у овој сезони почело је велико славље домаћих играча са бројном публиком, а навијачи су направили и бакљаду којом су улепшали спортски амбијент.

Најбољи тим ове лиге је у овој сезони показао ипсавност фразе о миксу младости и искуства у екипи, с обзиром да су и млађе и старије снаге у тиму показивале добре партије. Један од најискуснијих, нападач Немања Кутлешић је објавио крај каријере у 36. години, симболично окачивши копачке на ограду стадиона.

Екипа коју воде Оливер Лазаревић и Жељко Станић је сезону завршила на првом месту петог ранга са 76 освојених бодова из 30 утакмица. Уписане су 24 победе, од тога 15 узастопних чиме је пролећна сезона одрађена без изгубљеног бода. Вишесава је остала на два бода мање, док је треће место заузела Јежевица. У наредној сезони Чајетина ће играти у Западно моравској зони са тимовима као што су Јединство Путеви, Слобода Чачак, Слога Бајина Башта, Севојно, Златар Нова Варош...

Чајетина је наступила у следећем саставу: Рољ, Деспић, Обрадовић, Станић, Милосављевић, Гардић, Томић, Бјеличић (од 70. Пановић), Костадиновић, Савић, Милаћевић (од 46. Кутлешић).