Фудбал: Чајетина на првом месту

Утакмица Чајетине на Швајцарији

Фудбалери Чајетине победили су екипу Полета са 2:1 у 21. колу Златиборске окружне лиге као домаћини на стадиону Швајцарија. Овај тријумф остварен после преокрета донео је Чајетинцима преузимање првог места на табели.

Нови лидер петог ранга српског фудбала одиграо је два различита полувремена против директног конкурента који је до овог кола имао исти број бодова. Гости из Расне искористили су бледо издање Чајетине у првих 45 минута, и поготком из контранапада су стигли до вођства. Слика се променила после паузе која је због договора домаћих трајала нешто дуже, али је очигледно била делотворна за тим који воде Оливер Лазаревић и Жељко Станић

Већ првих неколико напада су били конкретнији од свега до тада приказаног, а у 51. минуту је стигло изједначење после дуплог паса Караичића и капитена Костадиновића који прецизним ударцем постиже погодак. Чајетина наставља са добрим акцијама, често је имала вишак по боковима, била је опасна и из прекида, и фалио је само добар завршни ударац. У 84. минуту досуђен је једанаестерац после играња руком дефанзивца Полета, а прецизан са беле тачке је поново био Караичић, који је постигао свој пети гол у овој полусезони и тако донео 15. победу свом тиму.

После 21. кола Чајетина има 49 бодова, а утакмица Вишесаве која има 47 и Јежевице која је на 46 је одложена чиме је чајетински тим на првом месту табеле. У следећем колу екипа гостује Перућцу, претпоследњем тиму на табели.

Чајетина је наступила у следећем саставу: Рољ, Радишић (од 46. Деспић), Кокоровић, Станић, Милосављевић, Гардић, Караичић, Томић (од 87. Пановић), Костадиновић, Савић (од 76. Кутлешић), Милаћевић (од 46. Бјеличић).