ФК Златибор још једном потврдио квалитет и одличну форму

После ремија у пријатељској утакмици са екипом Младости из Лучана (1-1), ФК Златибор одиграо је нерешено против још једног учесника Суперлиге Србије. У пријатељском мечу одиграном на стадиону Швајцарија, наш клуб и екипа крушевачког Напретка играли су без голова – 0:0. Утакмица је протекла у знаку велике борбености играча са обе стране, али није виђено превише изгледних шанси за постизање поготка. Напредак је најбољу шансу пропустио у 20. минуту, када је Трујић шутирао главом са десетак метара, али је Никола Лазовић успео да избаци лопту са гол линије. Домаћи састав из сличне ситуације могао је да поведе у 50. минуту-после центаршута Мудринића са леве стране, Тодоровић је захватио лопту главом, али је његов ударац завршио поред гола. У наставку утакмице, тренер Златибора, Милан Чанчаревић, на терен је послао углавном играче који нису били у првоом плану претходне сезоне, као и неколико омладинаца и играча из околних клубова који се налазе на проби. То је резултирало теренском иницијативом Напретка, која ипак, изузев неколико полушанси, углавном из слободних удараца, није уродила плодом. На крају, наш клуб свакако може бити задовољан приказаним, с обзиром да се, на основу отпора који је пружио крушевачком тиму, није могло закључити да је разлика између ових клубова чак три такмичарска ранга.