ФК Чајетина савладао Омладинац

Фудбалери Чајетине забележили су трећу победу у пролећном делу Златиборске окружне лиге, пошто су у утакмици 21. кола, савладали на свом терену екипу Омладинца из Здравчића са 3-1 (1-0). Голове за победнички састав постигли су Кутлешић у 23, Ћалдовић у 85. (из пенала) и Шуњић у 90.минуту, док је почасни гол за госте постигао Ракић из слободног ударца. Домаћи састав је у првих десетак минута имао већи посед лопте, али није успевао да створи конкретну шансу за гол, док су гости повременим пресингом успевали да осујете нападе Чајетине и дођу до изненадних прилика. У 9.минуту, после грешке одбране домаћих, Живковић је дошао до прилике за ударац, али је његов шут завршио преко гола. Пет минута касније, прву озбиљну прилику за Чајетину имао је Кутлешић, који је са око 10 метара шутирао главом, али је голман гостију Ђорђевић, одбранио његов ударац. Оно што је том приликом пропустио да реализује, исти играч успео је да исправи у 23.минуту, када је добро реаговао на центаршут Лазовића са десне стране и, поново ударцем главом, донесе предност свом тиму (1-0). У 30. минуту, гости долазе до добре прилике за изједначење, међутим, непрецизан је са око 20 метара био Пантелић. Пет минута касније, Кутлешић је поново био у прилици да главом матира Ђорђевића, међутим голман Омладинца је овај пут успео да заустави ударац. У завршници првог дела, Кутлешић је центрирао са леве стране, Росић је веома добро прихватио лопту у казненом простору гостију, али је шутирао поред гола. Гости су могли да у последњим тренуцима првог полувремена дођу до изједначења- Ракић је са око 20 метара упутио незгодан ударац по земљи, али је Гавовић успешно интервенисао. Почетак другог дела меча потпуно је припао гостима. Поново су играчи Омладинца пресингом успевали да унесу забуну у последњу линију Чајетинаца, а конкретан резултат теренске иницијативе дошао је у 64.минуту, када је Ракић веома добро извео слободан ударац са око 20 метара, а лопта завршава у горњем левом углу Гавовићевог гола (1-1). Практично у наредном минуту, Омладинац је успео да осујети напад домаћих и истрчи веома брзу контру преко Пантелића, који се са половине терена упутио сам према голу Чајетине, али је Дедић успео да уклиза на око 30 метара и спречи већ виђено вођство гостију. У 68.минуту, Чајетина долази до веома добре прилике за изједначење преко Луковића, који је прихватио лопту у казненом простору гостију и готово из мртвог угла упутио ударац, али се лопта најпре одбила о десну стативу, да би потом Кутлешић из прве шутирао на одбијену лопту преко гола. Напади Чајетине бивали су све учесталији како се утакмица ближила крају, што је на тренутке омогућавало играчима гостујућег тима да створе прилику за брз контранапад, што ипак нису успевали да спроведу у дело. До новог вођстзва, Чајетина је стигла у 85.минуту – Ћалдовић је пасом кроз средину у казненом простору гостију упослио нечуваног Лазовића, којег је голман Ђорђевић оборио, што је дало прилику домаћима да из казненог ударца постигну други гол. Прецизан са беле тачке био је Ћалдовић (2-1). Све дилеме око победника отклоњене су у последњим тренуцима утакмице, када је Луковић упутио центаршут по земљи, а лопта је дошла до Шуњића, који са око пет метара погађа небрањени део мреже за коначних 3-1. Овом победом, Чајетина је дошла до учинка од 34 освојена бода, што им, у зависности од осталих резултата, може донети деобу четвртог места на табели. У наредном колу, очекује их гостовање екипи Полета из Расне. ФК Чајетина – ФК Омладинац Здравчићи 3-1 (1-0) Стадион: "Швајцарија" Стрелци: Кутлешић у 23, Ћалдовић у 85. (из пенала) и Шуњић у 90.минуту – Ракић у 64.минуту Жути картони: Спасенић Д, Ћалдовић – Ђорђевић, Живковић ФК Чајетина: Гавовић, Зековић И. (од 60.мин.Шуњић), Луковић, Тодорић, Спасенић Д, Лазаревић, Росић, Дедић, Ћалдовић, Лазовић, Кутлешић (од 80.мин. Зековић М.). Тренер: Дарко Видић. ФК Омладинац: Ђорђевић, Шојић, Сретеновић, Гускић, Чолић, Златић, Стевановић, Живковић, Васовић, Ракић, Пантелић. Тренер: Веселин Ђоковић. Судија: А. Солаковић (Бродарево) Помоћници: Н. Кријешторац (Прибој), М. Абазовић (Н. Варош). Делегат: И. Планић (Бродарево).