ФК Чајетина остварио најубедљивију победу у сезони

После изразито убедљиве победе ФК Златибора на гостовању у Бродареву (10-0), и други наш клуб био је ништа мање убедљив у 23.колу Златиборске окружне лиге. ФК Чајетина је као домаћин савладао Вишесаву из Бајине Баште такође са 10-0, остваривши своју најубедљивију победу у овој сезони. Играч меча свакако је био Дарко Луковић, који је постигао три гола, а притом пружио и значајан допринос у постизању још три поготка. (Пред почетак меча, минутом ћутања одана је пошта свим жртвама катастрофалних поплава, са којима се наша земља суочавала у претходном периоду). Уводни минути наговестили су да би овај меч могао да представља најбоље издање Чајетине у овом првенству, пошто је већ у 5.минуту, после акције Кутлешића и Ћалдовића, одбрана Вишесаве лошом интервенцијом омогућила резервисти, Милану Зековићу да ударцем сдесна са око 10 метара донесе вођство домаћем тиму (1-0). Већ у 13.минуту, добру прилику да удвостручи предност своје екипе имао је Дедић, али је после његовог ударца са 15 метара лопта отишла мало изнад пречке. Теренска доминација Чајетине наговештавала је да би њихова предност ускоро могла да се увећа, а то се догодило после нешто више од пола часа игре. Најпре је у 29.минуту, Тодорић извео слободан ударац са више од 30 метара, а после лоше процене одбране Вишесаве, лопта је одскочила испред голмана Ђорђевића, али ипак није завршила у мрежи, већ преко гола. Ипак, само минут касније, Тодорић је са леве стране упослио Луковића у казненом простору, а овај успео најпре да се ослободи свог чувара, а потом да ударцем с десне стране, готово из мртвог угла, после одбијања лопте од стативу, повећа предност Чајетине на 2-0. Нешто касније, сјајан ударац Цветића са више од 35 метара слева, голман Ђорђевић је само испратио погледом, тако да је од 39.минута Чајетина водила са 3-0. Лоша комуникација одбрамбених играча Вишесаве, која је у неколико наврата дошла до изражаја, омогућила је у 41.минуту Кутлешићу да одузме лопту противнику, избије сам пред голмана и пошаље лопту кроз ноге гостујућем чувару мреже (4-0), чиме је завршено можда и најбоље полувреме ФК Чајетине ове сезоне. У наставку меча, иако су гости коначно дошли до неколико шанси да дођу макар до почасног гола, предност Чајетине се додатно увећавала. У 51.минуту, после акције Бабића и Арсеновића, гостујући састав створио је добру прилику, али је другопоменути ударцем главом са око 7 метара погодио голмана Гавовића. Шеснаест минута касније, виђен је још један „еврогол“ у изведби домаћих играча – Гавовић је успео да одбрани ударац Савића са ивице шеснаестерца, а из акције која се одмах потом развила, лопта долази до Дарка Луковића, који директно по пријему шутира са више од 30 метара и успева да лобује истрчалог Ђорђевића (5-0). У 73.минуту, акција двојице играча који су ушли у игру са клупе донела је нови гол Чајетини- Иван Зековић је упослио на десној страни Жиловића, који избија сам пред Ђорђевића и успева да затресе мрежу (6-0). Најбољу шансу да дођу до поготка, играчи Вишесаве имали су у 75.минуту, али је ударац Савића са око 5 метара с десне стране Гавовић успео да заустави. Већ у наредном нападу, Луковић је избио сам пред Ђорђевића и успео да га заобиђе, тако да је гостујућем чувару мреже преостало једино да га заустави прекршајем, што је донело шансу домаћима да додатно повећају предност из једанаестерца. Прецизан са беле тачке био је Зековић (7-0). До свог другог поготка на мечу, резервиста Жиловић дошао је у 81.минуту- после центаршута Луковића са десне стране и лоше интервенције одбране гостију, преузео је лопту у петерцу и рутински успео да затресе мрежу (8-0). Нова соло акција Бранка Цветића виђена је у 86.минуту и завршила се слично као и претходна – леви бек Чајетине створио је себи простор и ударцем слева са ивице шеснаестерца постигао још један ефектан гол (9-0). Коначан резултат, у последњим тренуцима меча, поставио је најзапаженији појединац сусрета, Луковић, искористивши асистенцију Ивана Зековића, поново је добрим дриблингом избацио из игре свог чувара и ударцем са око 7 метара дошао до свог трећег гола на утакмици (10-0). Сјајна издања оба наша клуба овог викенда наговештавају да нам у наредном, 24.колу, предстоји веома узбудљив локални дерби, у којем ће ФК Златибор и ФК Чајетина одмерити снаге у директном дуелу. ФК Чајетина- ФК Вишесава 10-0 (4-0) Стадион: „Швајцарија“ Стрелци: М. Зековић у 5, Луковић у 30,67. и 90, Кутлешић у 41, Цветић у 39. и 86, Жиловић у 73. и 81, И. Зековић у 76. минуту. ФК Чајетина: Гавовић, Зековић М. (од 46.мин. Павловић), Цветић, Тодорић, Цвијетић, Спасенић Д, Дедић (од 55.мин. Зековић И.), Ћалдовић, Лазовић, Луковић, Кутлешић (од 65.мин. Жиловић). Тренер: Дарко Видић. ФК Вишесава: Ђорђевић, Василић, Агатоновић, Аксентијевић, Мисаиловић, Пуртић, Савић Душан, Бабић, Стефановић (од 10.мин. Савић Дејан), Јанковић, Арсеновић. Тренер: Радован Томић. Судија: И. Луковић (Севојно) Помоћници: Л. Драшкић (Ужице), С. Јеремић (Прибој) Делегат: Љ.Лујић (Прибој)