ФК Чајетина - ФК Црнокоса 2 - 4

У одложеној утакмици 14. кола Златиборске окружне лиге фудбалери Чајетине поражени су на свом терену од Црнокосе из Косјерића са 4-2 (2-1). Стрелци за наш тим били су Дарко Луковић у 1. и Ђорђе Шуњић у 81. минуту, док су за госте голове постигли  Ђорђе Зарић у 14, Александар Стојанић у 23. и 57 и Радоје Шуњеварић у 85. минуту. Чајетина, која је у овом мечу била ослабљена неиграњем неколицине првотимаца (Оливер Лазаревић, Мирослав Ћалдовић, Видоје Луковић...), овим поразом направила је корак уназад у борби за друго место.

Почетак утакмице није наговештавао овакав развој ситуације, с обзиром да су домаћи отворили меч на најбољи могући начин. Већ у првом нападу, Лазовић је "пронашао" Дарка Луковића у казненом простору гостију, нападач домаћих је изузетно јако шутирао главом, тако да је голман Црнокосе успео само да одбије лопту у своју мрежу (1-0). Међутим,  гости нису дозволили да их рано вођство Чајетине поремети, тако да су већ у 14. минуту дошли до изједначења. После центаршута Ђорђевића из слободног ударца, најбоље се у казненом простору домаћих снашао Ђорђе Зарић, који је ударцем главом матирао Стопића (1-1). Само девет минута касније, Александар Стојанић је искористио неспоразум у одбрани гостију и ударцем с десне стране савладао истрчалог Стопића (1-2). У завршници полувремена, домаћи тим могао је до изједначења, али је ударац Мићића са пет метара отишао преко гола.

У наставку, гости су успевали да осујете сваки озбиљнији напад Чајетине, док су с друге стране претили изузетно опасним контрама. Ипак, до трећег гола дошли су поново захваљујући лошој комуникацији у домаћој одбрани. После једног центаршута с леве стране, Стопић и Росић се нису споразумели око лопте, што је поново искористио Стојанић и са свега неколико метара проследио лопту у мрежу (1-3). У 80. минуту, досуђен је пенал за домаћи састав, после контакта Марка Костадиновића и голмана гостију, Цајића, иако је деловало да прекршаја није било. Сигуран извођач најстроже казне био је Ђорђе Шуњић (2-3). Ипак, све наде домаћих а могу доћи макар до бода уништио је Радоје Шуњеварић, који се после једне одбијене лопте, неометано наместио за шут и са ивице казненог простора послао лопту у доњи леви угао Стопићевог гола (2-4).

У наредном колу, Чајетина ће гостовати екипи Напретка из Горње Добриње.

ФК Чајетина- ФК Црнокоса 2-4 (1-2)

Стрелци: Дарко Луковић 1, Ђорђе Шуњић (пен) 81. - Ђорђе Зарић 14, Александар Стојанић 23. и 57, Радоје Шуњеварић 85. мин

Стадион: Швајцарија

ФК Чајетина: Стопић, Лазовић, Радишић (од 51. Кутлешић), Тодорић, Лукачев (од 73. Зековић), Росић, Божовић, Костадиновић, Мићић (од 65. Цветић), Луковић Д, Шуњић. Тренер: Дарко Видић

ФК Црнокоса: Цајић, Ђорђевић, Шмакић, Зарић, Штуловић, Васиљевић, Шуњеварић, Недељковић, Стојанић (од 73. Лечић), Матковић (од 60. Стефановић), Јоксимовић (од 57. Дробац). Тренер: Марко Кијачић

Судија: В. Вучковић (Б. Земља)

Помоћници: А. Миливојевић, Н. Митровић (Ужице)

Делегат: А. Божовић (Севојно)