Дванаест медаља за каратисте Мећавника на Првенству Србије

Такмичари Карате клуба Мећавник освојили су 12 медаља на Државном првенству, одржном у Чачку. Димитрије Ковачевић и Неда Лојаница дошли су до златних медаља у пионирској конкуренцији (кате, апсолутни ниво). Сребрне медаље припале су: Елени Борисављевић (кате, апсолутни ниво, пионирке), Наталији Златић (кате, први ниво, пионирке) и Тањи Митрић (пионирке, кате, 1. ниво), док су бронзане медаље освојили: Нина Ковач (кате, полетарке), Бојана Карајичић (пионирке, кате, пред-ниво), Лидија Стаматовић (кадеткиње, кате, први ниво), Лидија Бојовић (кате, пионирке, први ниво) и Бошко Бојовић (кате, пионири, први ниво). Сениор, Небојша Вукашиновић, освојио је сребрну медаљу у катама и бронзану медаљу у борбама.

На овом такмичењу, одржаном у СЦ „Младост“ у Атеници, у организацији Шотокан карате федерације и Српске карате уније,  учествовало је више од 400 такмичара из тридесетак клубова.

Наредни велики изазов који очекује изабранике тренера Обрадина Ковачевића је Светски куп за децу и Светско првенство за кадете, јуниоре и сениоре, које ће се одржати од 23. до 26. јуна у Италији.

(фото: Карате Клуб Мећавник)