Девета победа кадета Златибора

У 14. колу Међурегионалне лиге Центар, кадети КК Златибор савладали су на свом паркету екипу Ивањице са 81-73, остваривши другу овосезонску победу над овим ривалом, укупно девету у првенству.

После бољег почетка гостију, Златибор је успео да до полувремена стекне осетну предност, која је половином последње деонице износила и 14 поена разлике. Међутим, поновни проблеми са зонском одбраном условили су да су гости пришли на само четири поена заостатка. Златибор, ипак, није дозволио резултатски преокрет и у последњем минуту серијом поена успео је да избегне неизвесну завршницу.

Најефикаснији код домаћих били су Матија Милекић (17 поена, седам скокова) и Никола Јанковић (17 поена, пет скокова), Лазар Јоксимовић је имао 13 кошева и 11 ухваћених лопти, Матеј Гавовић 13 поена и седам ухваћених лопти, Никола Сапун 12 поена и шест скокова, а Стефан Бјеличић по седам поена и скокова.

Најефикаснији на утакмици били су гостујући играчи, Гројић (22 поена, пет скокова) и Веђић (19 поена), Карапанџић је убацио 13, док је Ђурашевић уз шест поена имао и десет ухваћених лопти.

КК Златибор: Ивановић, Млађеновић, Милекић 17 п. 7 ск, Бјеличић 7 п. 7 ск, Јоксимовић 13 п. 11 ск, Гавовић 13 п. 7 ск, Сапун 12 п. 6 ск, Лојаница, Терзић 2, Јанковић 17 п. 5 ск. Тренер: Владан Калоперовић

КК Ивањица: Веђић 19, Радуловић 2, Карапанџић 13, Главинић 5, Ненадић 4, Вујовић, Јаковљевић 2, Гројић 22 п. 5 ск, Нешковић, Милосављевић, Маричић, Ђурашевић 6 п. 10 ск.

У наредном колу Златибор ће гостовати екипи ужичког Плеј Офа, коју су у оба овосезонска сусрета победили.