Без голова у комшијском дербију

У 7. колу Зонске лиге Дрина фудбалери Златибора одиграли су нерешено без голова на свом терену са екипом ФАП-а из Прибоја. Комшијски дерби одигран пред око 400 гледалаца на "Швајцарији" (од тога педесетак гостујућих навијача) оправдао је епитет комшијског дербија. Присутни су били у прилици да виде прилично динамичну и борбену утакмицу, са неколико озбиљних шанси са обе стране, од чега посебно треба истаћи једанаестерац који су пропустили домаћи у самој завршници, када је тим из Прибоја остао са играчем мање због искључења Слатине. Уводних двадесетак минута меча протекло је без изгледнијих шанси. Прву и испоставиће се најбољу шансу да дође до поготка екипа ФАПА пропустила је после слободног ударца, који је извео Голочевац. Голман домаћих, Јовановић, није успео да ухвати лопту, али Бајрамовић није успео да искористи овај поклон, пошто је шутирао са око пет метара преко гола. Само пет минута касније, после веома доброг контранапада који су развили Луковић и Павловић, лопта је дошла до Милосављевића, који је са око 25 метара шутирао поред гола. Гости су до одласка на одмор створили још две шансе - ударац Буквића успео је да изблокира Ккостадиновић, док је Опарница главом шутирао са 10 метара поред гола. Као и у првом периоду, после двадесетак минута без изгледнијих шанси за гол, први су припретили гости. Том приликом истакао се чувар мреже домаћих, Јовановић, који је најпре одбранио слободан ударац Голочевца, а потом и шут Радовића са 25 метара. У 77.минуту, Никачевић је у казненом простору Златибора прихватио добар пас Буквића, али је искоса шутирао поред гола. Најзанимљивији део утакмице био је 84.минут- Владан Луковић је оборен у шеснаестерцу гостију, судија Глигоријевић показао је на "белу тачку" и показао други жути (аутоматски црвени) картон одбрамбеном играчу ФАП-а, Фериду Слатини, који је ушао у игру у 35.минуту уместо повређеног Пријовића. Казнени ударац извео је Владимир Мудринић, али је голман Пијевац "прочитао" његову намеру и успео да одбрани своју мрежу. Овим ремијем, Златибор је дошао до укупно деветог бода у сезони, оставши и даље без тријумфа на свом терену. Екипа ФАП-а има три бода више.

ФК Златибор - ФК ФАП Прибој 0-0 Стадион: "Швајцарија" Гледалаца: 400 Црвени картон: Ферид Слатина (ФАП) Жути картони: Станић, Луковић, Милосављевић - Слатина ФК Златибор: Јовановић, Ристановић, Топаловић, Костадиновић, Станић, Тодоровић, Павловић (од 65.мин. Удовичић), Лазовић, Милосављевић (од 70.мин. Виларет), Мудринић, Луковић. Тренер: Милан Чанчаревић ФК ФАП: Пијевац, Бајрамовић, Радовић, Чочовић, Пријовић (од 35. мин. Слатина), Шалипур, Станковић (од 60. мин. Никачевић), Јановић (од90. мин. Комарица), Опарница, Голочевац, Буквић. Тренер: Горан Колашинац