АБА2: Слобода савладала Спарс Рилвеј у неизвесној завршници

Кошаркаши Слободе савладали су Спарс Рилвеј са 92:90, у утакмици 3. кола турнира АБА2 лиге, који се одржава на Златибору. Ужичани су тако завршили своје учешће на овом такмичењу са три победе и поразом, с обзиром да се дуел 4. кола са Горицом неће играти.

Слобода је на овом мечу успевала да поведе са осам и са десет поена вишка, Спарси су веома брзо стизали заостатак и чак преокренули резултат у пар наврата, али је неизвесна завршница ипак припала тиму Оливера Поповића, који је по завршетку меча рекао да је генерално задовољан наступом његовог младог тима на овом турниру.

У другом мечу дана Работнички је савладао Ловћен са 82:77. Скопски тим је повео на почетку, а у другом полувремену дошао и до двоцифрене разлике. Екипа са Цетиња се није предавала, покушавали су све до последњег минута да направе преокрет, али у ослабљеном саставу нису успели. Најефикаснији у тиму Работничког били су омалени бек Дејмиер Питс са 19 поена и крило Стефан Балмазовић са поеном мање, док је за Ловћен 27 поена убацио Милутин Ђукановић.

Меч који је отворио треће коло у петак припао је екипи Студентског центра против земунске Младости резултатом 65:59. Иако је тим из Земуна био без првог тренера и два играча јер су позитивни на корона вируса уз још једног повређеног, одиграо је добар меч и тек у финишу поражен од екипе из Подгорице која има све три победе. Највише поена у победничком тиму постигли су Флечер Меги и Андрија Славковић - по 13 поена. У екипи Младости истакао се Мартинс Игбану са готово половином поена свог тима (28 од 59).