Златибор убедљивом победом завршио КЛС (видео)

Кошаркаши Златибора победили су Вршац 89:65 на домаћем терену у последњем, 30. колу Кошаркашке лиге Србије.

Чајетински кошаркаши тријумфално су завршили такмичење у КЛС-у и са победничком атмосфером могу да се посвете припреми плеј офа АБА2 лиге. Златибор је против Вршца дошао до двоцифрене предности и у првом полувремену, али је меч преломљен у трећој четвртини. Утакмица није имала такмичарски значај ни за једну екипу, али су се домаћи реванширали за пораз у првом делу сезоне. Екипа Вршца је завршила сезону са по 15 победа и пораза на шестом месту табеле.

Сви играчи Златибора су играли на овом мечу, а најефикаснији је био Драгослав Папић са 19 поена, док је Никола Павловић убацио 15 поена уз 10 скокова. Центар Лазар Јоксимовић је постигао 12 поена, док је капитен Богдан Ризнић имао 10 поена, и веома лепо додавање преко целог терена.

Златибор је четврту сезону у Кошаркашкој лиги Србије завршио са 19 победа и 11 пораза на трећем месту које га поново води у Суперлигу, уз Младост и Војводину. Још увек је непознато у ком формату ће се играти доигравање за првака Србије, али све ће бити познатије у наредним данима, а за то време ће се екипа припремати за мечеве АБА2 четвртфинале са Спарсима које ће се играти 19. и 21. априла у Подгорици.

Домаћи одлично почињу меч, расположени Павловић везује шест поена, из транзиције погађа и Јоксимовић, па Златибор води са 8:0. Ипак, за Вршац се разиграо центар Питерсон који враћа прикључак свом тиму, а гости серијом 6:0 смањују на 16:15. Ипак, домаћи одржавају вођство до краја периода (22:19).

Једну тројку је распуцани Папић убацио крајем прве четвртине, а почетком друге везује још две. Из исте акције тројку убацује и Чабрило па Чајетинци воде са највећих плус 12 (33:21). Ипак, у одбрани је највише проблема правио амерички центар са којим су високи играчи Златибора водили јаке дуеле, па чак и вербалне. После првог полувремена домаци су водили са 46:40.

Недовићев тим је играо течно у нападу током трећег периода и полако увећавао предност. Вршчани нису успевали да се поново врате са двоцифреног минуса, а домаће је добро служио шут. Вероватно најбољи потез утамице извео је Ризнић који је после освојене лопте вешто успео да заврне лопту преко целог терена и упосли Кутлешића који је био сам испод противничког коша. Предност од 17 поена је увећана у последњем периоду, а као што је карактеристично за овакве утакмице у којима резултат није примаран виђена је опуштена и пријатељска игра. Оба тренера су, жаргонски речено, испразнила клупе, у стрелце се у екипи Златибора уписаои резервиста Дарко Остојић.

Овогодишње КЛС такмичење које су обележили проблеми са коронавирусом и празне трибине завршиће се у уторак, када играју тимови који се боре за опстанак.

Златибор - Вршац 89:65 (22:19, 24:21, 24:13, 19:12)

Дворана: Спортски центар Чајетина, судије: Стефановић, Матић, Стрика.

Златибор: Протић 4, Чабрило 8, Остојић 1, Кутлешић 8, Марјановић 12 (5ск, 5ас), Јоксимовић 12, Митровић, Ризнић 10, Воркапић (5ас), Папић 19, Павловић 15 (10ск), Станојевић.

Вршац: Симић 3, Дукић, Јањић 18, Питерсон 18, Недељковић, Димић, Николић 15, Газибеговић 6, Живановић 3, Мајсторовић, Јековић 2. https://www.youtube.com/watch?v=EGTejxLhOnY&ab_channel=TV%C4%8Cajetina М. Ј.