Златибор убедљив против Будућности

У 12. колу Златиборске окружне лиге, фудбалери Златибора савладали су на свом терену екипу Будућности из Ариља са 6-0. Изабраници Милана Чанчаревића оправдали су улогу фаворита и наставили низ успешних резултата, тако да сада имају једанаест победа и један реми, што их убедљиво издваја на лидерској позицији првенства. Гости су, са друге стране, остали на зачељу табеле, са само шест освојених бодова. Епитет играча утакмице дефинитивно је заслужио Владан Луковић, не само због постигнута три поготка, већ и због чињенице да је забележио и две асистанције, а у још неколико наврата успевао је да у стилу централног везисте упосли своје саиграче. Треба напоменути и то да главни креатор игре домаћих, Мудринић, није био у протоколу за ову утакмицу, тако да га је замењивао Попадић. Од самог почетка меча на “Швајцарији”, домаћи тим је показао да ће држати све конце игре у својим рукама, али теренска доминација није давала резултате све до друге половине првог полувремена. Прву озбиљнију шансу имао је Владан Луковић, који је у 9. минуту примио пас Станића са своје половине, ушао у казнени простор и шутирао, али је његов ударац зауставио голман гостију, Плазинић. У 11. минуту, после центаршута Видоја Луковића са леве стране, лопту је у петерцу примио Владан Луковић и проследио је ка Јанковићу, који је из изгледне ситуације шутирао преко гола. Десет минута касније, Попадић је проиграо Владана Луковића, нападач домаћих покушава да предрибла голмана, али је Плазинић лопту закачио сасвим довољно да је скрене у корнер. Развој догађаја у првом полувремену, наговештавао је да би и поред теренске доминацијеЗлатибора, гости могли да на одмор оду без примљеног гола, али се то ипак није догодило. У 30. минуту, Владан Луковић је центрирао са леве стране, лопта долази у петерац, где је, после лоше реакције одбране Будућности, Јанковић упутио ударац и довео свој тим у вођство. Овим голом, Златибор је успео да коначно материјализује теренску доминацију, тако да је у наставку меча играо доста растерећеније. Вођство је дуплирано у 41. минуту, када је асистент код првог гола, Владан Луковић, прихватио пас Видоја Луковића, ушао у казнени простор гостију, обишао голмана и постигао свој први гол на овом мечу. Овим резултатом, завршено је прво полувреме . У наставку, доминација Златибора била је још израженија, што се видело и по коначном резултату. Ипак, полувреме је почело једином шансом за гол коју су на овој утакмици створили гости- у 50. минуту, слободан ударац са центра терена извео је Пјевовић, лопта је упућена директно у гол, али је голман Јовановић, уз мање проблеме, успео да интервенише. Прву озбиљну шансу у овом делу меча, домаћи су претворили у погодак. У 58. минуту, Јанковић је упутио пас у шеснаестерац ка Божићу, који је после продора са десне стране успео да савлада Плазинића за 3-0. Иако се победник већ тада знао, домаћи фудбалери нису себи дозволили опуштање. Њихова иницијатива била је толико изражена да су гости до краја меча ретко успевали да пређу на противничку половину. У 65. минуту, Божић је успео да упише и асистенцију, када је после продора са десне стране центрирао, а Владан Луковић главом затресао мрежу за 4-0, постигавши свој други гол на овој утакмици. Само четири минута касније, Владан Луковић пребацио је лопту на десну страну казненог простора до Видоја Луковића, који је центрирао, а Јанковић главом доноси свом тиму вођство од 5-0. Са два постигнута гола на овој утакмици, Јанковић се у великој мери искупио за неколико изгледних прилика које није успео да реализује прошле недеље, у локалном дербију са ФК Чајетином. У 72. минуту, после корнера са десне стране, који је извео Видоје Луковић, играч који је ушао у наставку, Вујовић, могао је да се упише у стрелце, али је његов ударац главом са пет метара завршио поред десне стативе. Четири минута касније, Јанковић после паса Марића долази у прилику да постигне свој трећи погодак, али његов шут из петерца Плазинић успева да заустави уз помоћ стативе. Због повреде Јанковића, гости су од 77. минута, уз дозволу главног судије, наставили утакмицу са играчем мање, пошто нису имали резервних играча на клупи. Мало касније, до свог трећег гола на овој утакмици стигао је Владан Луковић- у 82. минуту, после пресеченог напада на противничкој половини, лопта долази до голгетера Златибора, који себи ствара простор за шут и ударцем са двадесетак метара постиже најефектнији гол на овој утакмици за коначних 6-0. Унаредном колу, 10. новембра, Златибор ће гостовати екипи Перућца, док ће Будућност у Ариљу дочекати Јасен из Бродарева.