Златибор сигуран против Јединства, чека кикс Слоге

Фудбалери Златибора победили су Јединство из Ужица резултатом 4:1 у 28. колу Српске лиге Запад чиме су бар на 24 часа преузели прво место на табели од Слоге која у недељу игра против Железничара у Лајковцу. Стрелци у локалном дербију на Швајцарији за домаћина су били Владимир Ћировић у петом, Алекса Вујић у 26, Дејан Видић у 37. и Александар Митровић у 76. минуту, а за госте Балша Бакић у 77. минуту.

Локални дерби решен је већ у првом полувремену, када је Златибор са три гола из шеснаестерца дошао до убедљиве предности. Најпре се Ћировић најбоље снашао у петом минуту најавивши какав исход чека Ужичане. Двадесетак минута касније гол је после добре комбинације погодио Вујић, да би нападач Видић повисио на недостижну предност, а Јединству је поништен гол због офсајда при резултату 1:0.

У другом полувремену, поново су домаћи имали иницијативу, а у 76. минуту резервиста Митровић је био најбољи у скоку после корнера за 4:0, да би почасни погодак за последњепласирани тим лиге постигао млади Бакић само минут касније.

Екипа Предрага Ристановића која сада има 62 бода у следећем колу дочекује Лозницу 19. маја. Јединство Путеви је на послењем месту са 15 бодова, 12 мање од ФАП - а који је први изнад црте.

Златибор: Дивац, Миличић, Србијанац (од 56. Митровић), Јокић, Анђелковић, Радуловић, Кастратовић (од 73. Никачевић), Ристивојевић (од 45. Лазовић), Видић, Вујић, Ћировић.

Јединство: Лазић, Живковић, Бралушић (од 51. Цветковић), Ђурић, Цветковић, Митровић (од 70. Бакић), Радовић, Глишић, Кнежевић, Миливојевић (од 58. Лазаревић), Шуњеварић.