Златибор прекинуо серију пораза у плеј офу

Фудбалери Златибора одиграли су нерешено 0:0 са екипом Металца у четвртом колу плеј офа Прве лиге Србије на домаћем терену. Екипа Предрага Ристановића дошла је до првог бода у доигравању за пласман у Суперлигу након три везана пораза, али више концетрације и прецизности у неколико ситуација su моглi донети и победу.

Гости су у првих 20 минута имали контролу и већи посед лопте, па су и неколико пута запретили ударцима из даљине. Ипак, најбољу шансу у првом полувремену имао је крилни играч Златибора Драган Павловић, али није успео да постигне гол главом иако је био сам на петерцу.

Друго полувреме припало је домаћима у белим дресовима, а отворено је добром приликом за Михајловића, али је из изгледне ситуације из шеснаестерца промашио цео гол. Уследила је добра акција по десној страни, и центаршут за Ђокића који главом солидно гађа, али голман Јеловац брани. У 76. минуту тренер домаћих Предраг Ристановић је искључен због приговора судији јер није досудио фаул из ког је уследила контра за Металац, а слично се десило у још пар наврата.

Најближи голу Златибор је био у 79. минуту када је штопер Милановић погодио пречку после корнера. Највише аплауза на овом мечу побрао је млади голман домаћих Милош Чупић због неколико храбрих истрчавања, а у 91. минуту се још једном добро истакао када је одбранио ударац Плазинића са 10ак метара.

Чајетински тим се са овим, 26. бодом задржао на шестом месту које их води у бараж, док састав из Горњег Милановца има шест бодова више и на четвртом је месту. У овом колу су победе у гостима уписали и ТСЦ и Јавор и задржали се на прва два места која их воде директно у Суперлигу. У наредном колу, 27. априла, Златибор дочекује Синђелић, екипу од које има три бода више, и имаће прилику да је остави иза себе, као и Бежанију која има 25 поена.

Златибор: Чупић, Тодоровић (од 75. Глишовић), Милановић, Томковић, Драгачевић, Живановић, Миличић, Павловић, Михајловић (од 68. Медић), Јокић, Ђокић. Тренер: Предраг Ристановић.

Металац: Јеловац, Врањанин, Гочанин, Ђурић (од 63. Немања Вукмановић), Плазинић, Јешић, Грбовић, Крстић (од 84. Вукадин), Савић, Млађовић, Кораксић. Тренер: Александар Станковић.