Златибор "из двојке у кеца", два гола Младеновића

Фудбалери Златибора наставили су серију добрих резултата и у 8. колу Српске лиге Запад. Они су на свом терену савладали Будућност Крушик 2014 са 2-1, головима Николе Младеновића у 68. и 83. минуту. Водећи гол за госте дело је Николе Грбовића у 33. минуту.

Меч на "Швајцарији" оправдао је епитет дербија кола. Гости су нешто бољу игру у првом полувремену крунисали голом, постигнутим у 33. минуту, када је Никола Грбовић искористио центаршут Спасеновића са леве стране (0-1).  Златибор је заиграо много  боље у наставку меча, а из прве озбиљне прилике дошли су до изједначења. Никола Младеновић је у 68. минуту захватио лопту главом, после центаршута Никачевића с десне стране, и послао је у мрежу (1-1). Опасну контру домаћих у 74. минуту нису успели да искористе Младеновић и Ђурић, али је пропуштено надокнађено нешто касније. У 83. минуту, Ћировић је пронашао Младеновића, који је успео да пошаље лопту поред истрчалог голмана Ранковића и донесе предност и, касније ће се испоставити, победу свом тиму (2-1). Младеновић је тако дошао до свог трећег поготка на две утакмице.

Треба истаћи да је у 77. минуту виђена спорна ситуација, када су домаћи протествовали због недосуђеног једанаестерца, а гости су у завршним тренуцима меча остали са играчем мање, јер је други жути картон добио управо стрелац гола, Грбовић.

Златибор у наредном колу очекује можда и најтежи меч полусезоне, гостовање екипи пожешке Слоге.

ФК Златибор: Дивац, Миличић, Марјановић, Митровић, Станић, Лазовић, Станимировић, Никачевић, Младеновић, Ћировић, Веселиновић. Играли су још: Павловић, Ђурић, Цветковић. Тренер: Владимир Мудринић

ФК Будућност Крушик 2014: Ранковић, Косић, Спасеновић, Петровић, Гентић, Стевановић, Грбовић, Јанковић, Софронић, Недељковић, Благојевић. Играли су још: Вулић, Минић, Рашевић. Тренер: Дејан Николић