Златибор без решења за "бункер" Слоге (С)

У 11. колу Зоне Дрина фудбалери Златибора одиграли су на свом терену без голова са екипом Слоге из Сјенице (0-0). Домаћи тим читавим током утакмице је доминирао, неупоредиво више имао лопту у поседу и створио неколико добрих шанси за гол, али је изостала реализација. Борбеност и жеља фудбалера Златибора да дођу до поготка била је неоспорна, али треба одати и признање гостима, који су се зналачки бранили свих 90 минута, показавши да су на Златибор дошли са циљем да, пре свега, сачувају свој гол, с обзиром да током утакмице практично нису ни упутили ударац ка голу Филиповића. Домаћи тим најозбиљније прилике за постизање гола имао је у првих пола сата игре. У 20. минуту, после центаршута Мудринића с леве стране, Луковић је главом проследио лопту према Виларету, који је за секунду закаснио и пропустио шансу да са свега неколико метара пошаље лопту у оквир гола. Слична акција виђена је и неколико минута касније, поново је Луковић главом упослио Виларета, који није успео да прихвати лопту на прави начин. У међувремену, можда и најзанимљивији детаљ на мечу био је ударац Николе Лазовића са око 20 метара из окрета, када је голман Слоге, Диздаревић, крајњим напорима успео да пребаци лопту преко гола и сачува своју мрежу. У другом полувремену, иницијатива Златибора била је још израженија, али су гости крајње дефанзивном тактиком успевали да зауставе нападе чајетинског клуба, поготово у тренуцима када је требало упослити неког од нападача или евентуално упутити ударац ка голу. Овим ремијем, Златибор је дошао до 16-ог освојеног бода, док Сјеничани имају два мање.

ФК Златибор - ФК Слога Сјеница 0-0 ФК Златибор: Филиповић, Тодоровић, Топаловић (од 65. мин. Милосављевић), Костадиновић, Станић, Ристановић, Лазовић, Глишовић, Мудринић, Луковић, Виларет. Тренер: Милан Чанчаревић ФК Слога Сјеница: Диздаревић, Махмутовић, Перишић, Тотић, Хоџић Е, Аничић, Наловић (од 45. мин. Каришик), Дацић, Грацић (од 90 мин. Рамовић), Муховић (од 75. мин. Хоџић Х.) Треер: Кенан Колашинац Судија: В. Благојевић (Уб) Помоћници: М. Јовановић (Љиг), З. Жујовић (Љиг)

Делегат ФСРЗС: П. Лукић (Звезд)