Велика победа Златибора у дербију за малу Марту

Кошаркаши Златибора победили су Војводину у дербију одложеног осмог кола Кошаркашке лиге Србије у Новом Саду. Чајетински тим је нанео други пораз екипи Мирослава Николића и сада оба састава имају по два пораза и при врху су табеле.

Екипа Страјина Недовића је одиграла један од најбољих мечева у сезони и у ТВ преносу показала свој квалитет наневши Новосађанима први пораз на домаћем терену у сезони. Играчи су носили мајице са апелом за помоћ за малу Чајетинку Марту Павловић чиме је овај тријумф још лепши.

Гости су солидно започели меч, али средином прве четвртине упадају у офанзивну празнину, што Војводина предвођена искусним центром Гаћешом користи да преокрене резултат и после првог периода води са 19:15. Ипак, чајетинска екипа није дозволила да домаћин направи велику предност као на утакмици против Тамиша у Панчеву у прошлом колу, па након што је Војводина стигла до највећих плус шест, Златибор је почео да прави преокрет. Напад је добро функционисао, проналазила су се права решења са више расположених играча, а одлично је предводио искусни Протић. На полувремену је Златибор водио са 36:35.

На почетку треће деонице, Воша прави мини серију са којом поново долази до неколико поена вишка, али Недовићеви играчи узвраћају, и таква игра донела је смене у вођству и неизвесност. До краја треће четвртине Златибор пружа одличну нападачку представу, одлично избалансирану са продорима, игром на ниском посту и погоцима са раздаљине те пред одлучујућих 10 минута води са пет поена предности 67:62.

Тројком Митровића Чајетинци поново долазе до највећих плус осам (70:62) и у тим моментима оба тима праве грешке у нападу, олако губе лопте и промашују, на шта је можда утицала и важност дербија. Играчи Војводине прилазили су и смањивали разлику, али Златибор је имао одговоре у тим ситуацијама и време је одмицало. Још три тројке у пресудним тренуцима убацили су Протић, Ризнић и Митровић чиме се вођство гостију одржавало. Златибор је на овом мечу убацио девет тројки из 25 покушаја, од тога осам у другом полувремену, што је уз добру контролу скока трасирало пут ка великој победи.

Најефикаснији код победника био је Немања Протић са 31 поеном, што је и најбољи меч искусног плејмејкера у сезони, а додао је и по три скока и асистенције. Двоцифрен број поена постигао је и Душан Кутлешић уписавши 19 поена, а сви играчи који су улазили у игру су се уписали у стрелце.

У екипи Војводини којој је овај пораз покварио 72. рођендан клуба, истакли су се Петар Ракићевић са 17 поена и Душан Беслаћ и Никола Гаћеша са по 16 поена. За Војводину су наступали и бивши играчи Златибора Крсто Бјелица, капитен тима, који је постигао два поена и Алекса Николић који се није уписао у стрелце.

У среду је и земунска Младост савладала Нови Пазар код куће са 97:91 после продужетка, па после 11 утакмица има 10 тријумфа и један пораз.

Екипа Златибора календарску годину завршава трећим узастопним гостовањем у Војводини, против Вршца у суботу 26. децембра. Да подсетимо, екипа је паузирала скоро месец дана због проблема са коронавирусом, а за то време одложене су јој утакмице са Динамиком, Радничким и Слогом, све три би требало да се одиграју у Чајетини.

Војводина - Златибор 82:91 (19:15, 16:21, 27:31, 20:24)

Дворана: Мала сала СПЕНС, без гледалаца, судије: Прпа, Весковић, Ћалић.

Војводина: Николић, Беслаћ 16, Марић 10, Недељков, Гаћеша 16, Бјелица 2, Митровић 3, Јововић 5, Мандић, Ракићевић 17, Зарић 5, Љубичић 8 (6ск, 8ас).

Златибор: Протић 31, Остојић, Кутлешић 19, Марјановић 4, Јоксимовић 2 (3ск), Митровић 9, Ризнић 8 (5ск), Воркапић 2, Папић 5, Станојевић 7, Павловић 4.