Успеси КК "Мећавник"на Првенству Србије

На одржаном Првенству Србије у каратеу у организације СКУ,  22. априла 2018. у Лајковцу учешће је узео и КК "Мећавник" са својим такмичарима и освојио укупно 10 медаља.

Димитрије Ковачевић, старији пионир кате апсолутни ниво, освојио је прво место. Димитрије је већ четврту годину за редом шампион. Ксенија Ковачевић јуниорка кате апсолутни нивотакође је била прва. И она је више пута узастопна шампионка. Бојана Карајичић старије пионирке кате зелени, плави и љубичасти појасеви  - прво место. Елена Борисављевић у истој категорији - друго место. Нина Ковач, млађе пионирке, кате зелени плави и љубицасти појасеви - друго место. Небојша Вукашиновић, сениор у катама, био је  трећи.

У дечијој дисциплини "карате кид", односно карате вишебој, Марија Ковчић (из Сирогојна) била је прва. Она је 2012-то годиште а такмичила се са девојчицама које су старије од ње. Филип Андрић (Сирогојно) је освојио прво место а Игор Ковчић (Сирогојно)треће. У екипној конкуренцији у катама старије пионирке у сатаву: Елена Борисављевић, Бојана Карајичић и Нина Ковач су шампионке Србије. Тренер КК "Мећавник",  Обрадин Ковачевић, носилац црног појаса 5. дан више је него задовољан постигнутим резултатима на овом првенству.

Одлазак на овај пут је помогла општина Чајетина а остало су финансирали родитељи деце такмичара.