Успешан фудбалски викенд

Оба наша фудбалска клуба забележила су победе у овонедељним мечевима. ФК Златибор дошао је до другог тријумфа у првенству, пошто је у 6. колу Зонске лиге Дрина као гост савладао шабачки Борац са 2-1. Прилику за прву победу на свом терену имаће наредног викенда, када их очекује комшијски дерби са екипом ФАП-а из Прибоја. У 6. колу Златиборске окружне лиге, ФК Чајетина је као домаћин савладао Напредак из Горње Добриње са 3-0, головима Цветића, Лазаревића и Росића, чиме је прекинуо лошу серију од три утакмице у којима је освојен само један бод. Такође, и пионирска селекција ФК Чајетине била је успешна овог викенда, пошто је у првом колу Пионирске лиге савладала вршњаке из Бајине Баште (ФК Чајетина - ФК Вишесава 6-4). Питање победника у дуелу ФК Чајетине и Напретка решено је већ у првих 45 минута. Наш клуб је већи део меча имао контролу над игром, не дозволивши противнику ниједну озбиљнију шансу за постизање гола. Домаћин је повео већ у 8. минуту - Росић је упослио Цветића, који је успео да продре у казнени између двојице одбрамбених играча Напретка и ударцем са 11 метара савлада голмана Марковића (1-0). Петнаестак минута касније, после одличног дуплог паса Лазаревића и Шуњића, нападач домаћих имао је прилику да дуплира предност свог тима, али је Марковић успео да заустави његов ударац. На истеку 30.минута, Гардић је после корнера шутирао главом са мање од 10 метара, право у голмана Марковића, али је већ у наредном нападу, предност Чајетине ипак удвостручена. Спасенић је шутирао са око 20 метара, лопта је погодила у руку једног од одбрамбених играча Напретка и судија Јеличић показао је на белу тачку. Прецизан извођач најстроже казне био је капитен, Лазаревић (2-0), који се другу утакмицу заредом уписао у стрелце са беле тачке.  Само седам минута касније, Росић је практично отклонио све дилеме око победника - везиста домаћих створио је себи простор за ударац и прецизно шутирао са око 20 метара, тако да је лопта непосредно уз леву стативу Марковићевог гола ушла у мрежу (3-0). У самој завршници полувремена, Напредак је имао једину шансу да дође до поготка - после контре коју је истрчао, Тимотијевић је избио сам пред голмана Гаовића, али као да је услед дугог спринта изгубио снагу, тако да је шутирао поред гола.

У наставку, темпо игре је мало пао, домаћи тим није превише нападао, а гости су тек у завршници утакмице дошли до већег поседа лопте, али ништа конкретно нису успели да учине. Од шанси, вреди истаћи ударац Шуњића са око 25 метара, слободан ударац Росића са 20 метара слева и одличан лоб Цветића са преко 30 метара, али је у сва три наврата Марковић био на висини задатка, спасивши свој тим убедљивијег пораза.

ФК Чајетина - ФК Напредак ГД 3-0 (3-0) Стадион: "Швајцарија" Стрелци: Цветић у 8, Лазаревић из пенала у 30. и Росић у 37. минуту ФК Чајетина: Гаовић, Гардић (од 60. мин. Јовановић), Цветић, Тодорић, Ерић, Росић, Лазаревић (од 45. мин. Лукачев), Спасенић (од 60. мин. Зековић), Луковић В, Ћалдовић, Шуњић. Тренер: Дарко Видић ФК Напредак: Марковић, Ерић А, Јовичић, Јевтовић, Јовановић, Чарапић, Ризовски, Тимотијевић, Јелић (од 65. мин. Димитријевић), Ристовић, Мићовић (од 45. мин. Василијевић) Судија: Б. Јеличић (Пожега) Помоћници: М. Тановић (Пожега), И. Вајовић (Пожега) Делегат: Н. Вучићевић (Ужице)