"Три у низу" за ФК Златибор - злата вредна победа над Полимљем

У одложеном мечу 16. кола Зоне Дрина, ФК Златибор је као домаћин савладао екипу Полимља из Пријепоља са 1-0 (0-0), остваривши тако трећи тријумф у низу. Стрелац јединог гола био је Вук Тодоровић у 66. минуту.

Екипа Златибора на овом мечу пружила је неупоредиво бољу партију него у суботу против Севојна. Прво полувреме протекло је у великој борби, без превише шанси, при чему је Полимље имало иницијативу у првом делу овог периода, а Златибор у наставку. Полимље је прву, и испоставиће се најбољу шансу за постизање гола имало у 13. минуту, када је после корнера, ударац главом Марка Милутиновића заустављен на гол линији. Најбољу шансу у првом полувремену, Златибор је имао у завршници, када је после корнера лопта у петерцу практично погодила изненађеног Лазара Ристановића и отишла преко гола. У последњим тренуцима првог полувремена, дошло је до вербалних сукоба неколицине играча обе стране, који срећом нису прерасли у физичке, тако да се све завршило са јавним опоменама за Жељка Станића (Златибор) и Милоша Вукадиновића (Полимље).

У другом периоду, на терену је виђена апсолутна доминација домаћина. Иван Виларет, са две солидне шансе и Емир Хамзић, који је погодио пречку после ударца главом, као да су најавили оно што ће се догодити који минут касније. У 66. минуту, после корнера с леве стране, лопта се одбила не ивицу казненог простора, где је на њу натрчао Вук Тодоровић, који је ушао у игру на полувремену, и ударцем из прве је послао у мрежу гостију (1-0).  Постигнути гол као да је додатно охрабрио наш тим, тако да је све до последњих неколико минута, Златибор био тим који је диктирао темпо. Можда најбољу прилику да увећа вођство имао је Хамзић, којег је Владан Луковић упослио, али је његов ударац одбрањен, тако да му се није дало да затресе мрежу свог доскорашњег клуба. У завршним минутима, чини се да је Златибор свесно препустио иницијативу гостима, која срећом није резултирала ничим конкретним.

Посебно треба истаћи ситуацију из 75. минута, када је Владимир Мудринић константно ометан у извођењу слободног ударца од стране гостујућих играча, који су истрчавали из "живог зида", а читава ситуација завршила се - жутим картоном за везисту нашег тима, због тога што није извео слободни ударац после судијске сигнализације, већ је приговарао.

Овим тријумфом, Златибор се упустио у борбу за сам врх, с обзиром да сада има само бод мање у односу на другопласирани Задругар. Ово је такође био и дуел двојице браће на клупама ових тимова, Милана (Златибор) и Ивана Чанчаревића (Полимље), у којем се стратег нашег клуба показао успешнијим.

ФК Златибор - ФК Полимље 1-0 (0-0)

Стрелац: Вук Тодоровић у 66. минуту

Стадион: "Швајцарија"

ФК Златибор: Филиповић, Ристановић, Милосављевић, Костадиновић, Станић, Ђуричић, Павловић (од 45. Тодоровић), Лазовић, Мудринић, Виларет (од 65. Луковић), Хамзић. Тренер: Милан Чанчаревић.

ФК Полимље: Крћа, Пришуњак, Шиљак, Страњаковић, Милутиновић, Пјановић, Ђурђевић (од 80. Зулић), Балија, Томашевић (од 70. Минић), Вукадиновић, Ризовски. Тренер: Иван Чанчаревић.

Судија: Н. Сепи (Ужице)

Помоћници: М. Витић, У. Шаренац (Ужице)

Делегат: Г. Старчевић (Ваљево)