Трећи пролећни пораз Златибора

Фудбалери Златибора поражени су од Бежаније резултатом 3:0 као домаћини у Прибоју у 25. колу Прве лиге Србије. Екипа Предрага Ристановића доживела је трећи узастопни пораз у три пролећна кола приказавши врло лошу игру. Стрелци за београдски тим који је сада на осмом месту табеле са шест бодова мање од Златибора били су Александар Kатанић у 69. минуту из пенала и 75. и Ибрахим Танко у 93. минуту. Да подсетимо, меч је одигран на Градском стадиону у Прибоју због отежаних услова за играње на стадиону Швајцарија. https://www.youtube.com/watch?v=EU05w2FdmrM&feature=youtu.be Прволигаш из Чајетине је у кризи резултата, али и кризи игре, јер против екипе коју су у првом делу савладали у Београду и од које су боље пласирани нису успели да створе ниједну озбиљну шансу за 90 минута. Неколицина нових играча у екипи који су стигли као замене за носиоце из претходних годину и по дана још увек се нису уклопили, па је тако одбрана показала несигурност и неуиграност, везни ред одсуство креације, а напад мањак конкретности и завршнице. Ни гости из Београда нису блистали у првом полувремену, када ниједна екипа није упутила ударац у оквир гола. У наставку су искористили грешке Златибора, а прва се десила у 68. минуту када је штопер Милановић направио прву грешку на мечу и закаснелим стартом оборио Десанчића. Сигуран је са беле тачке био Катанић, који погађа и неколико минута касније када га одбрана оставља потпуно самог на другој стативи после дуге лопте верујући да је у офсајду. Номинални домаћини у Прибоју најближи поготку су били тек у 82. минуту када су после прекида погодили пречку. У зауставном времену лепу акцију голом је крунисао резервиста Бежаније Ибрахим Танко доказавши колико су слабу партију пружили изабраници Предрага Ристановића. Екипа Златибора је сада на петом месту са 44 бода, колико имају и Металац и крагујевачки Раднички. Уколико се низ лоших резултата настави, и пласман у плеј оф међу првих осам екипа се може довести у питање. У наредној рунди, Чајетинци гостују Будућности из Добановаца. Златибор - Бежанија 0:3 (0:0) Стадион Прибој, гледалаца: 300, судија: Ђорђе Максимовић. ФК Златибор: Дивац Д, Павловић, Лукић, Јокић, Стојановски, Милановић, Стојановић М, Миличић, Медић, Драгачевић, Тасић. На клупи: Чупић, Живановић, Ђокић, Глишовић, Михаиловић, Тодоровић, Мирић. ФК Бежанија: Рнић, Стојановић, Недељковић, Јеличић, Дивац Н, Катанић, Десанчић, Јеремић, Вучетић, Богдановски, Стојановић М. На клупи: Шаренац, Милошевић, Дацић, Деспотовић, Аврам, Танко, Јовановић. https://www.youtube.com/watch?v=ZSsU677W4vc