Трећи пораз фудбалера Чајетине

У 3. колу Златиборске окружне лиге, фудбалери Чајетине поражени су на Швајцарији од  Црнокосе из Косјерића са 1-0. Стрелац јединог гола био је бивши играч Чајетине, Ненад Ерић у 50. минуту.

У утакмици против Црнокосе, наш тим,  и поред неспорне борбености и залагања, практично није створио ниједну озбиљну шансу за постизање гола. Чајетинци су у првом полувремену били равноправан ривал, у последњих 20 минута утакмице имали су потпуну иницијативу,  али им све то није донело конкретан резултат. С друге стране, тим из Косјерића свакако није приказао партију којом би оправдали улогу главног фаворита за пласман у виши ранг, али су ипак више пута претили голу, а једну од тих шанси су и искористили, у тренуцима када су имали изразиту иницијативу. У 50. минуту, после корнера са леве стране, највиши у скоку у казненом простору био је  Ненад Ерић, који је са свега неколико метара главом послао лопту у мрежу. Такође, треба истаћи да је Иван Пауновић имао две добре шансе да се упише у стрелце - у 37. минуту је из трка шутирао преко гола са десетак метара, док је у 65. минуту извео слободан ударац са 35 метара, који је голман Лазић крајњим напором успео да одбрани. Када су домаћи у питању, најближи постизању гола били су Костадиновић, који је у 7. минуту изблокиран у непосредној близини гола,  као и Кутлешић, који је у 75. минуту главом са десетак метара шутирао преко гола.

Ни после три кола Златиборске окружне лиге фудбалери Чајетине немају освојени бод. Поразом од Црнокосе  екипа Чајетине је изједначила најслабији почетак сезоне са оним из сезона 2010/2011. и 2011/2012, када су такође доживели поразе у три уводна првенствена кола.

Фудбалери Чајетине ће у среду, од 16.30 на Швајцарији са локалним ривалом, екипом Златибора, одиграти меч Окружног Купа.

ФК Чајетина - ФК Црнокоса 0-1 (0-0)

Стадион: Швајцарија

ФК Чајетина: Лазић, Лазовић (од 63. Лукачев), Радишић, Тодорић, Кутлешић, Росић (од 72. Михаиловић), Ћалдовић (од 63. Вујовић), Божовић С, Јечменица, Костадиновић, Божовић Б. Тренер: Дарко Видић

ФК Црнокоса: Цајић, Ерић, Ђорђевић, Волић, Штуловић, Топаловић (од 85 .мин. Пешић), Марић, Матковић, Пауновић Лечић, Филиповић (од 30. мин. Јоксимовић). Тренер. Небојша Пановић.