Супериорне одбојкашице Златибора

У 14. колу Друге лиге Запад, одбојкашице Златибора, лакше него што се очекивало, савладале су на свом паркету екипу Тутин Стил Јасена, са 3-0 (25-14, 25-18, 25-16), забележивши укупно осми тријумф у досадашњем делу такмичења. Чајетинке су против трећепласираног тима лиге пружиле најбољу партију у овој сезони на домаћем паркету, а поготово вреди истаћи велику борбеност коју су приказале. Ипак, њиховој убедљивој победи значајно су допринеле саме гошће, које су у сва три сета правиле серије грешака, поготово у пријему сервиса. На тај начин, без превеликих проблема, Златибор је решио прва два сета у своју корист и стекао убедљиву предност у сетовима. Само у трећем сету, виђена је одређена неизвесност, али и то је кратко трајало. Од резултата 7-7 у том периоду, гошће су поново ушле у низ „празних“ минута, што су домаће играчице искористиле и серијом од 9-1 отколониле све дилеме око победника овог меча. Најефикаснија играчица у домаћем тиму била је Биљана Петронијевић са 8 поена, док су по шест оствариле Марковић и Пантовић. Код гошћи, најзапаженија је била Каић са 5 поена. Златибор се овом победом на прави начин реванширао гостујућој екипи за пораз у првој утакмици (3-0), изједначивши се на табели управо са њима (обе екипе имају учинак 8-6). У наредној утакмици, Чајетинке ће поново играти на домаћем терену против екипе из горњег дела табеле. Њихове противнице биће играчице чачанског Борца, тима који са Економцем дели прво место на табели. ЖОК Златибор – ЖОК Тутин Стил Јасен 3-0 (25-14,25-18, 25-16) Дворана: „Хала спортова“ у Чајетини Гледалаца: 200 ЖОК Златибор: Марковић, Кузељевић, Драговић, Думањић, Јевтовић, Тошић, Станковић, Стојановић, Стојић, Петронијевић, Власоњић, Пантовић. Тренер: Станко Брашанац ЖОК Тутин: Захитовић А, Насуфовић, Ахматовић А, Захитовић Б, Метовић, Ахматовић М, Зилкић, Каић, Гусинац, Качапор. Тренер: Осман Хабибовић.