Сензација у Купу Србије: Златибор елиминисао Нишлије

Фудбалери Златибора пласирали су се у 1/8 финала Купа Србије, начинивши једно од највећих изненађења у првој рунди најмасовнијег фудбалског такмичења у земљи. Они су на "Швајцарији" елиминисали шестопласирани тим најјачег ранга, нишки Раднички.

Чајетинци су до историјског успеха дошли после пенала (7-6), мада су, према броју створених шанси за гол, више и заслужили тријумф. У регуларном делу утакмице није било голова.

Већ у првом полувремену Златибор је имао неколико озбиљних шанси, Никачевић је у два наврата савладао голмана гостију, али је отишао превише у страну са лоптом, тако да није успевао да упути шут ка празном голу. Такође, Павловић је упутио неколико удараца, а посебно опасан био је шут из 78. минута, када је погодио стативу. У самој завршници, Младеновић и Ћировић су били у прилици, али ни тада гола није било.

У пенал серији, први је промашио Ћировић, за домаће, у четвртој рунди. Међутим, узвратио му је одмах потом Никола Станковић. Пресудила је осма серија, у којој је Никачевић био прецизан за домаће, а потом је Дивац одбранио шут Симуновића, за велико славље Златибора.

Пенале за домаће реализовали су: Миличић, Лазовић, Цветковић, Младеновић, Павловић, Марјановић и Никачевић, док су за госте погађали Павков, Јовановић, Арсић, Нома, Ковачевић и Субић.