Седми тријумф кошаркаша Златибора

Кошаркаши Златибора лакше него што се очекивало забележили су седми овосезонски тријумф. Они су у 20. колу Прве лиге Запад као домаћин савладали екипу Темнића из Варварина са 88-61 (27-17, 19-15, 32-9, 10-20), последњепласирани тим на табели, који се у претходних неколико месеци налази у великим финансијским проблемима. С обзиром на то, чињеница да су на ово гостовање дошли са само пет кошаркаша није представљала превелико изненађење. У домаћем саставу најефикаснији био је Владимир Мајсторовић, који је постигао 23 поена, од чега 7 тројки. Тренер домаћег тима, Владан Калоперовић, у овој утакмици резервистима је пружио нешто већу минутажу, а највише су је искористили Станко Ковачевић, којем је један скок недостајао за дабл-дабл учинак (14 поена, 9 скокова) и Бошко Чорбић, који је постигао 10 поена. Капитен Златибора, Небојша Стаматовић, није улазио у игру на овој утакмици. Утакмица је одиграна више протоколарно, тако да неких већих узбуђења или резултатске неизвесности није било. Домаћи тим је већ за неколико уводних минута стекао двоцифрену предност (16-6), коју је до краја утакмице постепено увећавао. Најзапаженији играч домаћих, Мајсторовић, у овој четвртини практично сам је играо против гостујућих кошаркаша, с обзиром да је у овом периоду постигао чак 17 поена, уз веома добар проценат шута за три поена (5/6). Највећи добитак за домаћи састав у овом мечу, свакако је била чињеница да су играчи, који у досадашњем делу сезоне нису били превише запажени, на овој утакмици добили шансу да одиграју значајан број минута. Готово сви играчи Златибора који су наступили на овом мечу успели су да се упишу у листу стрелаца. "Ово је практично једина утакмица досада у којој су Пантовић, Мимић и Драговић добили око десет минута да играју. Било је ту и мало незаинтересованости, али све у свему, ја сам задовољан. Ковачевић је био одличан, иако није имао неко шутерско вече, али је доста лопти покупио под кошем и давао лаке поене. Нараво, ту је и веома добра партија Мајсторовића, поготово његов добар шут на почетку. Нама ова победа веома значи у борби за опстанак, али ово ипак није меродавно. Ово је испало као мало јачи тренинг, зато смо и дали већу минутажу млађим играчима", изјавио је тренер домаћих, Владан Калоперовић. Темнић је у досадашњем делу првенства остварио само две победе, а интересантно, једна је забележена управо против Златибора. Ипак, с обзиром на тренутну ситуацију, предстоји им јако тежак посао како би у наредних шест кола успели да обезбеде опстанак у овом рангу такмичења. "Имамо доста финансијских проблема, екипа је почела да се осипа још у првом делу сезоне. Тако да, нама предстоји да до краја сезоне одиграмо поштено и што боље можемо, а надам се да ћемо од наредне сезоне, уз неки нови фонд играча и одређену сарадњу са екипом Напретка бити у доста бољој ситуацији", изјавио је тернер гостију, Владимир Милошевић. У наредном колу, екипу Златибора очекује гостовање у Трстенику, где ће одмерити снаге са екипом Прве Петолетке. КК Златибор – КК Темнић Варварин 88-61 (27-17, 19-15, 32-9, 10-20) Дворана: „Хала спортова„ у Чајетини Гледалаца: 200 КК Златибор: Тмушић 7, Пантовић 5, Мимић, Чорбић 10, Драговић 4, Кнежевић 6 п. 9 ас, Мајсторовић 23 (7 тројки), Смоловић 5 п. 5 ск, Ковачевић 14 п. 9 ск, Рајовић 8, Стаматовић (није играо), Радјичић 6. Тренер: Владан Калоперовић КК Темнић Варварин: Немања Марковић, Илија Глишић, Милош Вулићевић, Данијел Јаћимовић, Владимир Арсић. Тренер: Владимир Милошевић. Судије: Дуловић (Чачак), Петровић (Крушевац). Делегат: Д. Спасовић