Седма победа кадета КК Златибор

Кадети КК Златибор савладали су на свом паркету Крагујевац 96 са 68-61 (23-15, 15-15, 22-12, 8-19), дошавши до седме победе у десет утакмица Међурегионалне Лиге Центар.

Чајетинци су великим бројем грешака у последњем периоду довели у питање победу на овој утакмици. Предност од 18 поена после трећег периода (60-42) гости су на минут до краја скоро у потпуности сустигли (66-61), али ипак нису успели да дођу до преокрета и победе.

У домаћем тиму најзапаженији играч био је Никола Сапун (11 поена, 15 скокова, четири додавања), највише поена убацио је Матија Милекић (25), Матеј Гавовић постигао је 12 кошева, а двоцифрен број скокова имао је и Лазар Јоксимовић (12).

Код гостију, предњачили су Андрић (16) и Миљковић (11).

-Тешко играмо кад нам недостају тренинзи, не можемо да поставимо ништа на зонску одбрану "1-3-1", "2-3"... Капитен Јанковић је, због недисциплине, удаљен из тима на полувремену, тако да смо имали малу ротацију, уз оптерећење пеналима... Милекић и Бјеличић су у трећем периоду убацили важне шутеве споља, али смо после тога потпуно стали. Срећом, разлика се није испустила и дошли смо до нове победе - изјавио је после утакмице тренер Златибора, Владан Калоперовић.

КК Златибор: Ивановић, Млађеновић, Лојаница, Милекић 25, Бјеличић 7, Јоксимовић 6 п. 12 ск, Терзић, Гавовић 12 п. 5 ск, Јанковић 7, Сапун 11 п. 15 ск.

КК Крагујевац 96: Ивановић, Миљковић 11, Андрић 16, Петровић, Николић 3, Брзаковић 8, Павловић 8, Петровић 8, Секуловић, Самарџић 8, Злајић.

У наредном колу, Чајетинци ће гостовати Гочу у Врњачкој Бањи.