Ревија фудбала ФК Чајетина улепшана тријумфом над шампионом

Иако учесник петог ранга такмичења, ФК Чајетина је на златиборској "Швајцарији" организовао фудбалску приредбу на којој би могли да позавиде и учесници виших рангова. Организована у склопу утакмице 25. кола Златиборске окружне лиге, у којој је наш клуб минималним резултатом (1-0) тријумфовао над шампионском екипом ариљске Будућности, ова ревија фудбала пре свега се базирала на представљању школе фудбала ФК Чајетина, односно подлмлатка овог клуба, окупљенима на трибинама Швајцарије, чије је две трећине капацитета било испуњено.

На самом почетку приредбе, у свечаном дефилеу, полазници школе фудбала ФК Чајетина (међу којима и неколико девојчица) заједно са својим тренерима (Дарко Видић, Оливер Лазаревић, Мирослав Ћалдовић, Владислав Росић, Марко Костадиновић) представило се окупљеним гледаоцима, који су их поздравили аплаузима. Од краја септембра претходне године, када је почела са радом, па до данас, школа фудбала ФК Чајетина окупила је око 70 полазника, а како је сам тренер Видић раније истицао, посебно је важна чињеница то да се чланство не осипа, и да је број младих фудбалера константан, што је у одређеној мери потврда доборг рада са њима. Иначе, ова школа фудбала, окупља не само децу из Чајетине, већ и из околних сеоских месних заједница. Млади фудбалери су, на полувремену меча ФК Чајетина - ФК Будућност, имали прилику да присутнима покажу шта су научили у претходних неколико месеци - подељени у четири екипе, одиграли су по утакмицу на пола терена, под светлошћу рефлектора Швајцарије. На крају, са терена су испраћени ватрометом, који су приредили првотимци локалног ривала, ФК Златибор.

FK CAjaНа неки начин у други план пао је централни догађај вечери, утакмица претпоследњег кола Златиборске окружне лиге, последњи овосезонски меч који су Чајетинци одиграли пред домаћом публиком. Очито да је до сада невиђена атмосфера на утакмицама овог тима и велики број окупљених гледалаца у великој мери утицао на мотивацију Чајетинаца, који су одиграли ако не најбољу, онда свакако најборбенију утакмицу у овој сезони. Иако су већ одавно обезбедили прво место, са само две утакмице у којима нису успели да победе и без иједног пораза до тада, фудбалери Будућности нису оправдали улогу фаворита на овој утакмици. Чајетина је већим делом утакмице у најмању руку била равноправан ривал, а у првом полувремену су у потпуности доминирали, створивши неколико веома добрих шанси, пре свега преко Костадиновића, а с друге стране дозволивши гостима да прирпете само једном. Најопаснији у домаћим редовима био је Марко Костадиновић,који је и постигао победоносни гол, а треба истаћи да је могао да се упише у стрелце и у првом полувремену, када се после његовог ударца главом са неколико метара, лопта одбила о пречку. Утакмица је додатно улепшана чињеницом да се друго полувреме (као и сама завршница првог дела) играло под светлошћу рефлектора стадиона Швајцарија.

Домаћи фудбалери тако су се на најлепши могући начин опростили од својих навијача за ову сезону, а у последњем колу првенства, наредне седмице ће гостовати екипи Ариљске рампе.

За домаћи састав на овој утакмици наступили су: Јечменица, Лазовић, Луковић В, Тодорић, Спасенић, Росић (од 79. мин. Дедић), Лазаревић (од 46. Луковић Д.), Божовић, Ћалдовић, Костадиновић, Шуњић (од 57. Кутлешић). Тренер: Дарко Видић.