Први пораз Златибора у Првој лиги Србије

Фудбалери Златибора поражени су код куће од Бечеја 1918 резултатом 2:1 у трећем колу Прве лиге Србије. Златиборски тим је имао победу уз бољу игру у својим рукама до 75. минута али су дозволили гостима преокрет.

На наквашеном терену домаћи састав у вођство је довео Немања Анђелковић у 57. минуту, а за Бечејце су погађали резервисти Илија Ердељан у 77. и Марјан Цветковић у 86. минуту, док је један од јунака меча и голман Марко Живков који је одлично бранио, нарочито у првом полувремену када је сачувао Бечеј.

Златибору је ово први пораз у такмичењу и остаје на шест бодова, колико на четвртом месту има и Бечеј, који је до оба тријумфа стигао на страни. На челу табеле је Бежанија са максималним учинком и девет бодова. У следећем колу екипа из Чајетине гостује крушевачком Трајалу који нема ниједан бод.

Иначе, на овом мечу је на месту штопера за Златибор играо Алекса Вујић, што му није примарна позиција, уместо повређеног Стевана Радуловића.

Златибор: Дивац, Миличић, Анђелковић, Вујић, Драгачевић (од 69. Михаиловић), Јокић, Ћировић, Павловић, Петровић, Поткозарац (од 81. Ђуричић), Видић.

Бечеј 1918: Живков, Мандић, Радић, Јелић (од 51. Цветковић), Краговић, Томчић, Рахић (од 51. Ердељан), Лазић, Грујић, Цвијић (од 68. Васин), Ковачевић.