Пораз одбојкашица после драме

Одбојкашице Златибора после пет сетова и два часа исцрпљујуће борбе нису успеле да остваре тријумф на свом паркету над екипом Инђије. Гошће из Срема су биле успешније у утакмици 17. кола Прве Б лиге са 3-2 у сетовима (25-27, 25-18, 21-25, 25-22, 15-13).

Први сет је на известан начин био показатељ дешавања током читавог меча. Домаћи састав је у завршницу сета ушао са 19-16, после чега је Инђија дошла до преокрета и сет лопте (22-24). Златибор је ипак успео да крунише веома добру игру на најбољи могући начин и да на разлику освоји овај период (27-25) и поведе са 1-0.

У другом сету се играло уједначено до тренутка када су гошће стекле три поена вишка (11-14), што је Златибор веома брзо анулирао (15-15). Наредни налет Инђије домаћи састав није успео да одбрани, тако да гошће успевају да изједначе резултат (18-25).

У трећем сету поново је виђено неколико резултатских преокрета. После почетних четири поена вишка (8-4), Златибор је допустио ривалу да дође до вођства од 15-13. Још једном су Чајетинке дошле до поравнања (15-15), а крајем сета и до новог вођства (21-19), које се испоставило довољним капиталом за мирнију завршницу овог периода (25-21) и ново вођство.

Иако су гошће у четвртом периоду водиле са 12-8, Златибор је серијом 5-0 дошао до предности, после које је су се оба тима равноправно резултатски надметала. У завршници сета су ипак успешније биле гошће (25-22).

Нешто слабији пријем сервиса условио је да Инђија у раној фази одлучујућег сета стекне вођство од 6-2, које Златибор успева да сустигне серијом поена. Ипак, успешан блок гошћи, којим су дошле до вођства од 12-10 представљао је увод у коначни расплет. Инђија је успела да реши овај сет у своју корист са 15-13 и из Чајетине однесе "цео плен". Златибору је ово шести пораз у сезони, уз 11. остварених победа.