Пораз кошаркаша, Златибор - Пролетер 90-98

Кошаркаши Златибора поражени су на свом паркету од зрењанинског Пролетера са 90-98 (28-33, 19-17, 23-29, 20-19) у 2. колу Друге мушке лиге. Пред 350 гледалаца у чајетинској Дворани спортова, домаћи тим је од почетка био у резултатском заостатку, али је све до 25 минута имао активан резултат. Међутим, крај треће и почетак четврте четвртине донели су гостима најпре +10, а птом и максималних +15, што се испоставило као превелики заостатак по Златибор, који је до краја само успео да ублажи пораз. Гости су били веома добри у шуту, пре свега за три поена (10/18), што је био сегмент игре у којем је Златибор био веома слаб (4/21). Чајетинци су доминирали у скоку, остваривши 21 према 16 гостију, имали су пет више украдених лопти (8/3), али и пет више изгубљених (17/12). И домаћем саставу, најзапаженији је био Никола Мићевић са дабл дабл учинком, 25 поена и 10 скокова (индекс успешности 31), Никола Васић је дао 17, Петар Марић 14, а Милош Павловић 11. Код гостију, најзапаженији је, као и у првом колу, био Бојан Давидовац, са 28 поена и изнудио 6 фаулова (индекс 23), капитен Стефан Атанацковић је имао 20 поена и 9 асистенција, а над њим је начињено 5 фаулова (индекс 21), Предраг Николић дао је 16 поена, а по 13 кошева дали су Немања Суботић и Мишо Мартиновић.

Да ситуација по домаће буде још лошија, већ у првом полувремену капитен, Иван Тмушић је током повратка у одбрану после постигнутих поена доживео повреду, која чини се није баш безазлена, с обзиром да је и по завршетку меча отежано ходао.

Пролетер је забележио други тријумф, док Златибор сада има половичан учинак, а у наредном колу очекује их гостовање у Великој Плани.

КК Златибор: Тмушић 4, Павловић 11, Радовић, Нумановић 7 п. 5 ск, Васић 17, Петронијевић, Мајсторовић 5, Ђорђевић, Смоловић 6, Марић 14, Мићевић 25 п. 10 ск, Ђорић 2. Тренер: Младен Шекуларац

КК Пролетер: Атанацковић 23 п. 9 ас, Дудаш, Вицо, Суботић 13, Блануша 8, Мартиновић 13, Михајловић, Вукановић, Филиповић, Николић 16, Давидовац 28, Мицић 2. Тренер: Зоран Бајин