Пораз кошаркаша у Зрењанину

ПРОЛЕТЕР-ЗЛАТИБОР 100:94 (24:25,21:21,30:18,25:30)

Кристална дворана , Зрењанин . Гледалаца: 250  Судије: Павлица, Недељковић, Љубић

Пролетер: Лалић 23, Суцов3, Суботић 20, Блануша, Вицо, Михајловић, Вукановић, Мартиновић 9, Рајановић 2, Николић 7, Вукосављевић 20, Божовић 16

Златибор: Тмушић, Пековић 6, Нумановић 5, Васић 16, Петронијевић 6, Мајсторовић,Ђуричић, Смоловић 6, Марић 27, Мићевић 11, Ђокић 11

Нису успели кошаркаши Златибора да наставе серију победа и заслужено су поражени у велелепној дворани у Зрењанину.Јако мало је, међутим, недостајало да исход овог сусрета буде и другачији.Недовољна чврстина у игри, велики број изгубљених лопти (чак 19), лош скок под својим обручем и слаб шут за три поена(2/12) довели су пораза. Домаћин је за три поена шутирао (10/33), изгубио је 10 лопти и остварио 13 офанзивних скокова.Лалић, Суботић и Вукосављевић су били јако расположени и прецизни, а код Чајетинаца  нико није у потпуности испратио одличног Марића(27 поена).

У првом полувремену Златибор је био у минималном али константном вођству , које је на седам минута до одмора износило шест поена (25:31) али је после двадесет минута игре било само поена предности (45:46).Доста поена на обе стране и доста лоша игра у одбрани.Трећи период је и одлучио победника ове утакмице јер га је домаћин добио са чак 30:18.Пред последњих десет минута Пролетер је водио са 75:64, али је зонска одбрана Златибора омогућила неколико контра напада и прилазак на само два поена заостатка 77:75.Тада долази и до можда одлучујућег детаља на утакмици , када после неухваћене лопте под својим кошем ,Петронијевићу судије свирају намерну личну грешку а домаћин после два реализована слободна бацања постиже и тројку и враћа предност.Још једном је Златибор има шансу за преокрет али је при резултату 87:85 ,Васић промашио за три поена а затим Смоловић није искористио два бацања.Тројка Лалића за 96:88 била је  фактички крај сусрета.

Златибор сада има скор од седам пораза и осам победа, а у идућем колу у Чајетину долази водећа Плана.