Победа Златибора над Војводином

У 9. колу Друге мушке лиге, кошаркаши Златибора су на свом паркету савладали екипу новосадске Војводине са 97-87  ( 21:21, 29:11, 21:22, 26:33 ). Чајетинци су дошли до првог тријумфа пред домаћом публиком, трећег у сезони, док је Војводина доживела четврти пораз.

После вођства гостију већим делом првог периода, Златибор је до краја ове деонице успео да изједначи, а потом веома добром другом четвртином обезбеди предност од 18 поена на полувремену. Трећи период Чајетинци су завршили са +17 (71-54), али се ипак за победу стрепело до завршних минута меча. Војводина је у последњој деоници успела да се приближи на само шест разлике (87-81), али нису имали снаге за потпуни преокрет. У редовима домаћина, најзапаженији је био Петар Марић (28 поена, 10 скокова, по две асистенције и блокаде, индекс 41), Никола Мићевић је имао 19 поена и 5 скокова, Дејан Ђокић 16 поена, а Асмир Нумановић 10 поена и 5 скокова. Дебитант у дресу Златибора, Вук Пековић, остварио је четири поена.

Код гостију, најефикаснији је био Дејан Јањић (31 поен, пет тројки), док је Крсто Бјелица имао 21 поен. Мора се напоменути да су Новосађани на овај меч допутовали без свог најпознатијег играча, репрезентативца наше земље у баскету "три на три", светског првака и најбољег баскеташа света претходне године, Душана Домовића Булута.

КК Златибор: Тмушић 5,Пековић 4, Радовић, 10 поена. 5 скокова, Васић , Петронијевић 7, Мајсторовић, Ђуричић Смоловић 2, Марић 28 п. 10 ск. 2 бл, Мићевић 19, Ђокић 16.

КК Војводина: Бјелица 21, Бербаков 6, Јањић 31, Радаковић, Орлић 4, Јовичић 6, Прица 9, Јововић 5, Добранић, Минић, Атанасов 5.