Пет медаља за КК Рујно у Врњачкој Бањи

На Купу Региона, одржаном у Врњачкој Бањи, такмичари Карате клуба Рујно освојили су два злата, два сребра и једну бронзу.

У категорији девојчица 2008/2009. наступило је шест такмичарки Рујна, од којих је пет успело да се пласира на завршни турнир Купа Србије. Прво место припало је Аници Радибратовић, друго је припало Мирјани Станић, а бронза Николини Тодоровић. Јована Аћимовић и Милица Шундерић такође су се пласирале на Куп, док то није пошло за руком Ведрани Селаковић.

Пласман на Куп обезбедили су још: Теодора Милић, Петра Божић, Вук Милосављевић, Јанко Гукић и Дарко Лазаревић.

Женски ката тим „Рујно 1“ (Радибратовић, Шундерић и Селаковић) освојио је злато, док је тим „Рујно 2“ (Тодоровић, Аћимовић и Станић) успео да освоји сребро. На овом квалификационом такмичењу, учешће су имали сви каратисти из региона. Наступом на овом такмичењу најуспешнији су успели да обезбеде пласман на Куп Србије, који ће се одржати 2. децембра у Београду.

(извор и фото: КК Рујно)