Одбојкашице успешно започеле пролећни део првенства

Одбојкашице Златибора победом су започеле пролећни део првенства у Другој лиги Запад. У 10. колу, на свом паркету савладале су екипу Путева из Пријепоља са 3-2 (22-25, 25-23, 25-21, 24-26, 15-13)и на тај начин оствариле другу победу над овим ривалом у сезони, пошто је и у првој утакмици тим из Чајетине био успешнији (3-1). Ово је укупно шеста победа одбојкашица Златибора у овом првенству, док су гошће остале на четири остварена тријумфа. Најефикасније у победничком саставу биуле су Марковић, Петронијевћ и Пантовић са по 7 поена, док су код гошћи најзапаженије биле Бајрамовић са 15 и Пејовић са 10 поена. Гостујући тим био је доста агресивнији у уводним минутима утакмице, али то није успео да материјализује на прави начин, тако да су играчице Златибора добром одбраном и грешкама ривала успеле да поведу са 3-0. Иако су одбојкашице из Пријепоља успеле да изједначе, Чајетинке узвраћају серијом од 6-0 на сервис Јевтовићеве, која је у том периоду остварила два ас поена. Међутим, госшће су успеле да смање на прихватљивих 9-7 и сачувају прикључак у наставку сета. Иако је домаћи тим одржавао предност од два поена и наредних неколико минута, великим бројем грешака у пријему и организацији напада, омогућиле су играчицама Путева најпре да први пут на утакмици поведу (15-16), а потом и да ту предност знатно увећају (15-21). Све што је домаћи састав успео да уради до краја сета било је смањење предности гошћи на три поена (19-22), а одлучујући поен играчице Путева освојиле су уз мало среће, пошто је после смеча Грбићеве лопта ударила у мрежу и отишла иза леђа играчица Златибора које су биле у блоку. Други сет је, по развоју догађаја, у великој мери подсећао на први период меча. Златиборке су повеле са 9-4, уз посебно запажену улогу Петронијевићеве, која је два пута успешно изблокирала нападе Путева. Ипак, гошће предвођене Едином Бајрамовић, најпре смањују на 11-10, а потом долазе и до изједначења (13-13). Прво вођство у овом сету гошће су стекле у сличном периоду као и у првој деоници (16-17), али овај пут нису успеле да направе разлику већу од два поена, тако да су се до саме завршнице сета тимови смењивали у вођству, с тим што је домаћи састав имао предност од 22-19, коју су гошће брзо сустигле (23-23), поново највише захваљујући Бајрамовићевој, која је била најзапаженија играчица читавог меча. Ипак, два успешна блока Пантовићеве донела су одбојкашицама Златибора изједначење у сетовима на 1-1. Најнеизвеснији период меча свакако је био трећи сет. Скоро читавим током ове деонице играло се поен за поен, изузимајући пар ситуација када су оба састава имала по три поена предности, коју нису успевале да сачувају (14-11 за Златибор, одн. 18-15 за Путеве). Код резултата 19-19, играчице из Чајетине успевају да серијом поена реше овај сет у своју корист – четири грешке играчица Путева, уз два успешна блока Биљане Петронијевић, донела су одбојкашицама Златибора вођство од 2-1 у сетовима. Почетак четвртог сета најавио је да би гошће могле до изједначења релативно лако (уводна серија од 5-0), али ће се испоставити да су до тога дошле знатно тежим путем него што се у први мах чинило, с обзиром да су играчице Златибора имале прилику да већ у овом периоду реше питање победника. Златиборке су после празних уводних минута успеле да се консолидују и дођу најпре на само поен заостатка (8-9), а потом и до преокрета (12-10). Потпуно неприметне у тим тренуцима биле су две најзапаженије играчице Путева, Бајрамовић и Пејић. Екипе су се у неколико наврата смењивале у вођству, да би у завршницу сета ушле са подједнаким шансама (21-21). Два неуспешна напада одбојкашица Путева донела су Златибору две сет-меч лопте (24-22), али гошће су успеле не само да изједначе, већ и да преокрену на 26-24 и реше овај сет у своју корист. Иако се очекивало да, према неписаном правилу, играчице Златибора због испуштене прилике за победу уђу у пети сет са оптерећењем, догодило се апсолутно супротно. Веома брзо повеле су са 6-2, а када се на технички тајм-аут отишло резултатом 8-4 за домаћи тим, све је указивало да је победник меча већ познат. Све што су гошће успеле да ураде до краја меча јесте смањење резултата на 12-10, али добрим нападима Драговићеве, Петронијевићеве и за сам крај Пантовићеве, домаћи тим долази до коначног тријумфа од 3-2. У следећем колу, одбојкашице Златибора очекује гостовање екипи Економца из Краљева, која је на деоби прве позиције у првенству. ЖОК Златибор – ЖОК Путеви Трендтекс 3-2 ( 22-25, 25-23, 25-21, 24-26, 15-13) Дворана: „Хала спортова“ у Чајетини Гледалаца: 200 ЖОК Златибор: Марковић, Кузељевић, Драговић, Думањић, Јевтовић, Тошић, Становић, Стојановић, Стојић, Петронијевић (к), Власоњић, Пантовић. Тренер: Станко Брашанац ЖОК Путеви Трендтекс: Крповић, Батизић, Рељић, Тошић В, Грбић, Хамзи, Марковић, Бајрамовић, Вељовић, Пејовић, Гојаковић, Кијановић. Тренер: Самир Мемовић