Новогодишњи турнир у малом фудбалу од 26. до 28. децембра

"Новогодишњи турнир у малом фудбалу", фудбалски празник у Чајетини, који организује ЈП "Културно спортски центар Чајетина" у сарадњи са екипом "Адађо Кафе" и подршку ОУ "Сердар", одржаће се од 26. до 28. децембра у дворани "Културно спортског центра". Пријаве се подносе до 20. децембра (котизација по екипи је 7.000 динара), а жреб за одређивање група је дан касније. Особа за контакт је Немања Кутлешић (број телефона: 064/402-4292). Наградни фонд турнира је 200.000 динара. Сваки дуел на такмичењу трајаће по 30 минута (по 15 минута полувреме).

Овај турнир биће хуманитарног карактера, а организатори ће заједно са ОУ "Сердар" одредити коме ће ићи прикупљена средства.

Због недостатка термина, ове године играће се само утакмице у сениорској конкуренцији. Ипак, завршног дана турнира, у паузи између 1/4 финала и 1/2 финала одиграће се меч између ветерана ФК Златибор и екипе ЈП "Културно спортски центар Чајетина", док ће у паузи између 1/2 финала и финала на програму бити меч млађих селекција ФК Чајетина и ФК Златибор (годиште 2009/2010).

Подсећамо, прошлогодишњи победник је екипа Адађо Кафеа, који је у финалу са 5-1 надиграо Лептир такси, док је треће место припало Месари Марић. Екипа Адађо Кафеа ће и ове године наступати у истом саставу, појачана Радетом Глишовићем. У финалној борби ветерана, славио је тим Жаре Мачак, који је са 4-1 савладао Пансион Дабић. У конкуренцији пионира 2004. годишта, славио је ФК Златибор, док је у категорији 2005. годишта најбољи био тим Звезда Златибор.

И ове године ће позната фудбалска лица бити промотери турнира. Другу годину заредом ту ће бити капитен ОФК Београда, Богдан Планић. Првотимац Партизана, Дарко Брашанац ће, уколико му обавезе дозволе, такође присуствовати турниру, или ће учествовати слањем дреса са својим именом, а очекује се и долазак Ивана Божовића, најбољег тренера малог фудбала у Србији, који тренутно ради у Македонији.

Најбољи стрелац прошлог турнира био је играч победничког састава, Ђорђе Шуњић. За најбољег голмана проглашен је чувар мреже ФК Партизан, Живко Живковић, који је на овом турниру стајао на голу другог финалисте, Лептир Таксија. Најбољи играч турнира био је такође члан „Адађа“, Жељко Станић, капитен ФК Златибор. Њему је том приликом уручена посебна награда – управо Богдан Планић поклонио му је дрес са својим именом.