Новогодишњи турнир 2017: Први дан

У дворани Спортског центра Чајетина у току су мечеви првог такмичарског дана на "Новогодишњем турниру у малом фудбалу".

Макс Бет - Аполо 3-4 (2-2)

На премијерном мечу турнира Макс Бет је повео голом после корнера у 4. минуту, али је Никола Лазовић изједначио само два минута касније. "Кладионичари" су у завршним минутима првог полувремена још једном савладали Николу Тасића, али су опет допустили ривалу да недуго потом изједначи (2-2). Поигравање пред голом Апола спречило је Макс Бет да дође до новог вођства почетком другог периода, али су у томе успели у 21. минуту (3-2). Аполо је изграђеном акцијом дошао до поравнања пет минута пре краја (3-3), голом Алексе Видића, а исти играч је у завршници својим другим голом донео свом тиму преокрет и победу у овом мечу.

Квиско је на истеку 6. минута постигао први гол, непун минут касније успео да дуплира вођство (2-0), да би у већ у 8. минуту резултат гласио 3-0. Сва три гола постигао је капитен омладинаца Слободе, Саво Јовановић, истакавши озбиљну кандидатуру за звање најбољег стрелца турнира. Буги Ентеријери успели су да голом свог чувара мреже смање заостатак (3-1), а непосредно пред истек полувремена дошли су и до другог гола. Са два брза гола почетком другог полувремена Буги Ентеријери су потпуно преокренули и повели са 4-3, али је њихова предност трајала свега два минута (4-4). Квиско је веома ефектним ударцем са дистанце повео 5-4, да би нешто више од пет минута пре краја уследило ново изједначење (5-5). Уз мало среће Буги Ентеријери су повели у последњем минуту, што им је донело и коначну победу.

Адађо-Росонери 8-1 (3-0)

Један од фаворита за највиши пласман повео је после непуна два минута игре, голом Жељка Станића, који је пет минута касније и дуплирао вођство свог тима. На асистенцију Вељка Спасенића Иван Лазовић је повисио резултат на 3-0. У 22. минуту Станић је дошао и до свог трећег гола (4-0). Ђорђе Бабић је искористио једну одбијену лопту за 5-0, али већ у следећем нападу млади тим Росонера затресао мрежу Немање Кутлешића, најбољег голмана прошлогодишњег такмичења. Кутлешић је у завршници меча после две одбране истрчао контру и упослио Станића, који је дошао и до свог четвртог гола. У последња два минута Адађо је дошао до још два поготка.

Mачкат - Фриго сервис Снешко 6-6 (2-4)

Мачкат је повео у раној фази меча, али су њихови противници успели да преокрену резултат (1-2). До краја полувремена најпре је Мачкат изједначио, да би Фриго сервис Снешко одмах потом поново повео, овога пута са два гола разлике (2-4). Средином другог полувремена дошли су и до три гола разлике (2-5). У правој голеади у завршних седам минута Мачкат је постигао четири, а Фриго сервис Снешко један гол, тако да је овај меч први у досадашњем делу турнира на којем није било победника.

Драган Симић Сима - Кафе Вендом 8-2 (5-1)

Браниоци трофеја, који наступају у нешто измењеном "формату", повели су већ у раној фази меча, да би на истеку 8. минута већ имали предност од 3-0. До краја полувремена дошли су до још два поготка, док је Вендом успео да смањи заостатак ефектним голом из слободног ударца. И у наставку је виђен сличан развој догађаја, тако да је састав Драган Симић Сима на крају дошао до убедљивог тријумфа, којим је оптпочео одбрану трофеја.

Ваи Таи - Ресторан 5 4-5 (1-4)

"Петица" је у првом полувремену постигла четири гола, док је Драган Росић, голман лучанске Младости и омладински репрезентативац Србије, једном вадио лопту из мреже. Ваи Таи је за мање од пет минута наставка са два гола вратио неизвесност у меч. Пропустили су још неколико изгледних шанси за гол, што су противници казнили и на два минута до краја повели са 5-3. У завршним секундама Ваи Таи је дошао до новог гола, али је било исувише касно за евентуални реми.

Златиборац - Макс Бет 3-5 (0-2)

Макс Бет је после стартног пораза успео да у првом полувремену овог меча стекне предност од 2-0. У другом полувремену обе екипе постигле су по три гола.