Нови тријумф фудбалера Златибора, савладана Мокра Гора

Фудбалери Златибора дошли су до нове победе у Српској лиги Запад. У утакмици 6. кола на "Швајцарији" су са 2-1 савладали Мокру Гору, головима Павловића у 13. и Ђурића у 61. минуту. Гол за госте, иначе водећи, постигао је капитен, Луко Башчаревић.

У веома садржајној утакмици, са доста прилика за гол, тим из Зубиног Потока повео је у раној фази. Капитен Башчаревић је у 9. минуту прихватио једну одбијену лопту и спровео је у мрежу домаћих (0-1). Златибор је већ четири минута касније поравнао резултат. Драган Павловић је натрчао на лопту која је успела да се између неколико играча одбије на леву страну, где се налазио брзоноги везиста домаћих, који ју је послао иза леђа голмана гостију, Ђорђевића (1-1). Гости су из "случајности" могли поново доћи до вођства, када је центаршут Гуџића са леве стране завршио на печки домаћег гола.

Чајетинци су повели у 61. минуту, када је Стефан Ђурић, који је нешто раније ушао у игру са клупе, вешто избегао офсајд замку, уштоповао упућену лопту и прецизним ударцем матирао Ђорђевића (2-1), што ће се испоставити као коначни резултат меча.

Никачевић је само два минута касније са ивице казненог простора упутио ударац који је зауставила пречка, а у два наврата до краја утакмице одбрана домаћих спречила је уклизавањем у последњем тренутку Николу Младеновића да дође до поготка.

У 92. минуту Радојко Чоловић је био у прилици да Мокрој Гори донесе бод, али је његов ударац отишао поред гола.

ФК Златибор: Дивац, Миличић, Марјановић, Митровић, Станић, Лазовић, Станимировић, Павловић, Младеновић, Веселиновић, Ћировић. Играли су још: Ђурић, Никачевић, Цветковић. Тренер: Владимир Мудринић

ФК Мокра Гора: Ђорђевић, Гвозденовић, Живић, Чоловић, Недељковић, Михаиловић, Воштић, Петровић, Башчаревић, Радојевић, Гуџић. Играли су још: Хот, Бешовић, Танасковић. Тренер: Зоран Вујичић

Судија: Ђорђевић Н. (Аранђеловац)

Помоћници: Радовановић У. (Гружа), Живановић М. (Костолац)

Четврти судија: Вишњић М. (Крагујевац)

Делегат: Мартиновић М. (Ивањица)

Златибор ће у среду, од 15.30 на "Швајцарији" одиграти утакмицу 1/16 финала Купа Србије против нишког Радничког.