Нови пораз кошаркаша Златибора

У 16. колу Прве лиге Запад, кошаркаши Златибора поражени су од Плане на свом паркету резултатом 69-94 (18-25, 17-29, 23-24, 11-16) и на тај начин забележили други узастопни, а укупно 11. пораз у досадашњем делу првенства. Екипа из Чајетине није успела да направи изненађење и савлада фаворизованог ривала, који је током већег дела меча имао убедљиву предност, мада треба напоменути да је Владан Калоперовић на располагању имао само десет играча, што му је битно смањило могућности у ротацији. Овом победом, Плана је дошла до укупно 14. тријумфа у првенству, задржавши друго место на табели, са веома добрим шансама за пласман у виши ранг такмичења. Најзапаженији играч утакмице био је креатор игре гостујућег тима, Ђорђе Милосављевић, који је остварио 23 поена, 4 скока и 3 асистенције, док су двоцифрен број поена убацили и Лаловић (20), Арнаут (15) и Вранић (14). У домаћем саставу, најефикаснији је био Никола Кнежевић са 17 поена, Мајсторовић је убацио 15, док су Радојичић и Смоловић постигли 12, односно 11 поена. Резултатска неизвесност виђена је само у првој четвртини. Гости су повели од самог почетка меча, али су кошаркаши Златибора ипак успевали да задрже резултатски прикључак. У неколико уводних минута, Плана је серијом 9-2 стекла прву осетну разлику, а у тим тренуцима, Милосављевић је са 5 поена показао да ће у наставку меча бити нерешив проблем за домаће играче. Плана је пресингом успевала да сасече нападе Златибора већ у самом почетку, а одсуство решења у нападу код чајетинских играча и неколико промашених изгледних прилика, натерали су Владана Калоперовића да већ у 3. минуту игре затражи први тајм-аут. Спољна линија Златибора била је готово неприметна у тим тренуцима, тако да су једине поене бележили центри (пре свих Радојичић). Ипак, неколико минута „празног хода“ у игри Плане, Чајетинци успевају да искористе и да у 7. минуту, поготком Кнежевића, смање на 12-15. Ово је, иначе, био први погодак спољне линије Златибора на утакмици. Међутим, гости веома брзо, са пет узастопних поена Милосављевића долазе на 20-12. У последњи минут, гости улазе са двоцифреном предношћу (25-15), али се у самој завршници четвртине догађа слична ситуација као од пре две недеље на утакмици против Уба- четири секунде пре краја, Радојичић је примио лопту на половини терена, додао до Кнежевића, који изнуђеним шутем погађа тројку са 9 метара за 25-18, коначан резултат прве четвртине, који је Златибору давао какве-такве шансе у наставку меча. Ипак, све наде домаћих да могу до преокрета, прекинуте су у другој деоници. Иако је Мајсторовић погодио тројку сличну Кнежевићевој са 9 метара, Златибор није успевао да се спусти испод 10 поена заостатка. Чајетинци су неколико напада завршили изгубљеним лоптама, а шут споља их и даље није служио, тако да су гости у другом делу ове деонице успели да стекну убедљиву предност и практично реше питање победника на утакмици. У самој завршници четвртине, Плана први пут долази до предности веће од 20 поена (52-30), а до краја полувремена, домаћи састав је успео да тај заостатак незнатно смањи, тако да се на одмор отишло резултатом 54-35 у корист гостију. У другом полувремену, ритам игре је знатно опао, с обзиром да је питање победника већ био одлучено. Плана је одржавала двадесетак поена разлике. Кошаркаши Златибора у наставку су били знатно прецизнији у шуту споља, али је било исувише касно да се озбиљније угрози предност гостујуће екипе. До краја меча, оба тренера су указала шансу и неколицини резервиста, а Плана је успела да у завршници меча дође до највеће предности на утакмици (+25), којом је и окончала овај меч, (69-94) - Ми смо знали да долазимо на „врућ“ терен. У претходној утакмици, против Уба, Златибор је погодио 15 тројки, ми смо сада успели то да спречимо. Играли смо агресивно, остваривши лаке поене и отвроене шутеве, натеравши смо играче Златибора да шутирају из тежих позиција. Ми већ више од месец дана радимо добро и надамо се да ће то резултирати пласманом у виши транг. Имамо бод мање од Прибоја и можда управо против њих будемо решавали то питање- изјавио је тренер Плане, Зоран Миловановић. Са друге стране, Владан Клаоперовић свестан је чињенице да је његов тим у овом мечу био у подређеном положају. - Плана је заслужено победила. Променили су тренера на полусезони, довели три нова играча, тако да то није она екипа коју смо ми очекивали. Нису нам ни дозволили да одиграмо као против Уба. Играли су агресивну одбрану и зонски пресинг, нисмо имали отворених шутева, Мајсторовић је заустављен, а доста нам зависи и од игре нашег плејмејкера, Кнежевића, који је имао лоше вече. Уз то, од десет играча које смо имали на располагању, само седам је способно за игру- истакао је Калоперовић. Наредне недеље, кошаркаши Златибора настављају серију мечева са тимовима из горњег дела табеле гостовањем у Деспотовцу, екипи Слоге, коју су у првом делу сезоне успели да савладају. КК Златибор – КК Плана 69-94 (18-25, 17-29, 23-24, 11-16) Дворана: „Хала спортова“ у Чајетини Гледалаца: 200 Делегат: Цакић (Крагујевац) Судије: Милошевић, Рашић (Крагујевац) КК Златибор: Тмушић 7, Пантовић 2, Чорбић, Кнежевић 17 п. 5 ас, Мајсторовић 15 (5 тројки), Смоловић 11, Ковачевић 4, Рајовић, Стаматовић 1, Радојичић 12. Тренер: Владан Калоперовић. КК Плана: Кнежевић Немања 8, Лаловић 20 п. 5 ск, Вранић 14, Милосављевић Б,Рајковић, Милосављевић Ђ. 23п. 4 ас. 3 ск, Ћировић 6, Ћирић, Зец 2, Радосављевић, Арнаут 15, Рнић 4. Тренер: Зоран Миловановић.