Недовић: "Сами смо криви за пораз" (видео)

Кошаркаши Златибора доживели су први пораз у Кошаркашкој лиги Србије од ОКК Београда. Тренер Страјин Недовић је рекао да његов тим није заслужио победу по приказаној игри, највише по отварању утакмице, а после овог кола једина непоражена екипа у такмичењу је Војводина.

Најслабије одигран меч Златибора у сезони почео је серијом гостију 14:0, уз добру одбрану која је одлично читала нападе домаћих. Чајетински тим је успео да се врати у меч, серијом 11:0 је повео са 63:60 пред последњу четвртину, водио и са 70:65, али није успео да преломи меч у своју корист. Финиш меча није одигран добро, прављени су пропусти у одбрани уз лошу селекцију шута, било је и сумњивих судијских одлука, а екипа Страјина Недовића је имала лоше шутерско вече са само осам убачених тројки из 28 покушаја.

„Први пораз је морао некад да се деси, али није требало да се деси вечерас зато што је ово утакмица која је морала да се победи и не постоји никакво оправдање за овакву игру наше екипе. Све честитке екипи ОКК Београда која је вечерас више него заслужено славила и победила. Ниједан други приговор не могу да имам сем да изнесем критике на рачун наше екипе која је незаинтересовано ушла у почетак утакмице. Једна искусна екипа да губи 14:о од ОКК Београда, уз све похвале њима, али мислим да то није реално. Апсолутно нам нико није крив, сами смо криви, како смо ушли у меч, тако се и завршило. На три секунде до краја, ногом да су шутнули лопту, дали би кош јер су они то заслужили и честитам им још једном,"

рекао је тренер Недовић. Млади састав у систему КК Мега који ове године у представља клуб велике традиције дошао је до друге победе у сезони, што је и други тријумф у тренерској каријери Бранислава Ратковице.

"Кључ је био пре свега у доброј припреми утакмице. Честитам мојим играчима на одличној утакмици, 40 минута су били концентрисани и фокусирани. Дошли смо овде са идејом да их нападнемо, да не одустанемо ниејданпут. Знали смо да су они једна од најквалитетнијих екипа у лиги сигурно, играју кући, нисмо имали шта да изгубимо. Припремили смо их добро, у првом полувремену Кутлешић четири поена, Папић нула, знали смо да ће у другом полувремену њих двојица највише да крену да играју. Победили смо јако, јако, добру екипу и ово ће много да значи за самопоуздање младе екипе као што смо ми. Презадовољан сам и залагањем и карактером,"

закључио је Ратковица. Златибор сада има учинак од 4/1 и у наредној рунди гостује Металцу у Ваљеву, који је у петом колу изгубио од Колубаре и има скор од две победе и три пораза. Пренос утакмице против ОКК Београда био је на телевизији Мелос, што ће бити случај са свим домаћим мечевима које не буду преношени на Арени до краја сезоне.