Наши фудбалери одмерили снаге са суперлигашима

У пријатељској утакмици одиграној на терену Хотела Палисад поред Језера, ФК Чајетина поражен је од суперлигашка, екипе Војводине са 6-1 (2-0). Солидан отпор домаћина у првом полувремену, Новосађани су сломили са два гола у два минута, док је у наставку до изражаја дошла велика разлика у квалитету, иако је Војводина наступила у комбинованом саставу. Голове за госте из Новог Сада постигли су Лука Гргић (3), Емир Асани (2) и Георгије Илић, док је почасни гол за Чајетину постигао Владислав Росић из пенала. "Видело се да је Војводина тренутно трећи тим у Србији, док смо ми можда 350-ти. Ипак су ово превише јаке утакмице за нас, дошло је и до повреда (Ћалдовић), тако да у наредном периоду нећемо више играти утакмице, иако смо имали понуду и од Младости из Лучана, већ ћемо одмарати десетак дана, а потом се враћамо у нашу реалност-крећемо са припремама за наше првенство, где нападамо једно од прва три места. У сваком случају, ови пријатељски мечеви (Војводина, Челаул, Чукарички) свакако ће нам користити, ући ћемо у наше првенство са више самопоуздања, играчи ће се осећати као да су скинули тегове са ногу", изјавио је тренер ФК Чајетине, Дарко Видић. Освајач Лав Купа Србије за претходну сезону остварио је тако прву победу на припремама на Златибору, после нерешених резултата против Сутјеске (1-1) и Челаула (1-1), а данас ће одиграти још један меч против румунског тима (17 часова), уједно последњи током боравка код нас. Већи део припрема је иза њих, а није још много времена остало до почетка такмичења на евросцени- 17. јула очекује их први меч 2. кола квалификација за Лигу Европе, који ће играти у гостима против екипе словачког Тренчина. "Нисмо имали среће приликом жреба, Словаци су веома јак ривал за ову фазу квалификација. Због лоше ситуације услед неизмирених обавеза према играчима из ранијег периода, налазимо се у блокади, тако да највероватније нећемо доводити никаква појачања, а на ту утакмицу идемо и без неколико стандардних првотимаца који ће играти на омладинском Првенству Европе (19-31. јул, Мађарска), тако да ће Тренчин бити у улози фаворита, али ми се нећемо предати. На припремама смо имали добре услове, добар смештај, тако да смо одрадили све што је планирано, а последњу проверу пред почетак квалификација имаћемо у Белгији, 12. јула, када ћемо играти против Локерена", изјавио је тренер Војводине, Зоран Марић. Са друге стране, ФК Златибор остварио је повољнији резултат у контролној утакмици против новог суперлигаша, екипе Младости из Лучана. Утакмица на терену Хотела Палисад поред магистралног пута, завршена је без победника (1-1). Домаћи тим је на полувремену имао предност коју је ефектним голом донео Владан Луковић, али су гости у наставку створили неколико веома добрих шанси, чак промашили и једанаестерац, а доминацију су крунисали голом Саше Јовановића.