Најбоље издање чајетинске екипе ове сезоне

У 10. коли Прве лиге Запад, кошаркаши Златибора савладали су на свом паркету екипу Свилајнца са 94-63 ( 21-19, 28-7, 18-13, 27-24) и на најбољи могући начин „залечили ране“ после минималног пораза у претходном колу у Пријепољу. Најбоље овосезонско издање, изабраници Владана Калоперовића крунисали су трећом победом у првенству и то против једне од екипа са којима ће водити директну борбу за опстанак. Најефикаснији у домаћем тиму био је Кнежевић са 24 поена и 7 асистенција, а истакли су се још Тмушић са 15, Смоловић са 13 поена и 7 скокова и Радојичић, који је остварио дабл-дабл, 14 поена и 12 скокова. Код гостију, најефикаснији су били Танасковић са 18 и капитен Јоковић са 16 поена. Вреди истаћи и то да се у тим Златибора вратио Мајсторовић, али су и на овој утакмици домаћи били ослабљени неиграњем Милоша Дидановића. У првом периоду меча виђена је прилично изједначена борба. Прво осетније вођство стекао је Златибор, који се тројкама Стаматовића и Кнежевића издвојио на 14-8. Међутим гости су, највише захваљујући Јаковљевићу, који је у овом делу игре постигао 8 поена, веома брзо ухватили резултатски прикључак. Са 12 поена у овом периоду, у домаћем саставу предњачио је Кнежевић, најзаслужнији за вођство Златибора од 21-19 на крају ове деонице. Друга четвртина испоставиће се као пресудни део утакмице. Фуриозном серијом од 10-0, у којој су Тмушић и Стаматовић погодили по тројку, Златибор као да је наговестио како ће се развијати ситуација у остатку меча. Гости нису успевали да нађу решење за нападе чајетинског тима, у којем се истакао Тмушић (8 поена у овој четвртини), а сами нису били претерано ефикасни, с обзиром да су у овом периоду убацили само 7 поена. Овакав расплет на паркету, резултирао је убедљивим вођством домаћих на полувремену од 49-26. У наставку, дошао је до изражаја значај Мајсторовићевог повратка у тим, с обзиром да је својим најубојитијим оружјем, шутем за три поена, пружио велики допринос у увећавању предности своје екипе. Овај меч завршио је са 12 поена ( 4 тројке). Гости у наставку не само да нису успевали озбиљније да угрозе убедљиву предност Златибора, већ је у њиховим редовима дошло до потпуног расула, тако да је тренер Красић беснео на клупи током тајм-аута. Играчи Свилајнца су се препирали на терену, веома лоше комуницирали у нападу, а врхунац немоћи гостију виђен је у 28. минуту утакмице, када је неспортска грешка Јаковљевића дефинитивно отклонила све дилеме око победника на овом мечу. Из овог напада, Смоловић је постигао 4 поена (два са слободних бацања и два из игре), а нешто касније, Мајсторовић тројком доноси предност свом тиму од 67-39, резултат којим је завршена ова четвртина. Последња четвртина представљала је обичну формалност, с обзиром да и поред чињенице да су домаћи заиграли мало опуштеније, Свилајнац није успевао да се спусти на неку прихватљивију разлику. Атмосферу која је владала у њиховим редовима, можда најбоље описују помало шаљива добацивања са гостујуће клупе „Хајде да пређемо 50 поена “! Аплаузе присутних у овом делу меча измамиле су две ситуације: најпре веома лепо комбиновање Радојичића и Смоловића у противничком рекету, које је другопоменути крунисао поготком, а затим први кош младог Пантовића у сениорском тиму, тројка којом је и постављен коначан резултат 94-63. После 10. кола, екипа Златибора је са три победе и седам пораза и даље на зачељу табеле, док Свилајнац има победу више. У наредне две недеље, чајетинским кошаркашима предстоје гостовања директним ривалима из доњег дела табеле – Слоги из Пожеге и Новом Пазару. КК Златибор – КК Свилајнац 94-63 (21-19, 28-7, 18-13, 27-24) Дворана: Спортска дворана у Чајетини Гледалаца: 150 КК Златибор: Тмушић 15, Пантовић 3, Минић, Чорбић 4, Кнежевић 24 п. 7 ас, Мајсторовић 12, Смоловић 13 п. 7 ск. 1 бл, Рајовић 5 ск, Стаматовић 9, Радојичић 14 п. 12 ск. Тренер: Владан Калоперовић КК Свилајнац: Танасковић 18, Јовановић, Петронијевић, Новаковић У. 3, Јаковљевић 12 п. 7 ск, Новаковић Н, Младићевић 2, Јоковић 16, Антић 12, Божиновић. Тренер: Игор Красић.